Odświeżające doświadczenie przyrodnicze: Safari fotograficzne w Stawach Milickich

Stawy Milickie to miejsce, które przyciąga turystów swoją niecodzienną ofertą – Safari Fotograficznym. To wyjątkowa okazja, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy kompleksu Ruda Sułowska, części rezerwatu przyrody Stawy Milickie. Droga wycieczki prowadzi przez tereny, na które przeciętny człowiek nie ma dostępu na co dzień, prezentując widoki ukryte przed oczy postronnych.

Safari na Stawach Milickich to nie tylko jedno wydarzenie, ale cała seria specjalnie zaplanowanych podróży. Te ekscytujące wycieczki odbędą się wewnątrz kompleksu Ruda Sułowska, będąc integralną częścią rezerwatu przyrody Stawy Milickie. Wycieczka prowadzi do „Mewiego Dużego”, trzeciego pod względem wielkości stawu Doliny Baryczy, z powierzchnią lustra wody przekraczającą 280 hektarów.

Każda z tych niezapomnianych wypraw jest prowadzona przez doświadczonego przewodnika. Osoba taka dzieli się historią powstania Stawów Milickich, wprowadzając turystów w szczegóły hodowli ryb prowadzonej na tych stawach. Przewodnik organizuje również obserwację ptaków z udziałem uczestników wyprawy. Dolina Baryczy jest domem dla tysięcy ptaków, reprezentujących 300 gatunków, z których aż 170 gniazduje właśnie na terenie Stawów Milickich.