Letnie remonty torowisk we Wrocławiu – co czeka pasażerów MPK?

Już od połowy czerwca trwają prace remontowe na torowisku przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Jak się okazuje, to dopiero początek szeregów podobnych inwestycji, które mają zostać zrealizowane w tym roku. Kolejne zaplanowane remonty obejmą torowiska na ulicach: Świdnickiej, Piłsudskiego, Kosmonautów oraz Pomorskiej. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni być gotowi na związane z tym utrudnienia.

Według przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, letnie miesiące są idealnym czasem na przeprowadzanie tego typu prac. Ruch na ulicach jest znacznie mniejszy, a liczba osób korzystających z tramwajów i autobusów spada. Jest to związane z wyjazdami urlopowymi mieszkańców miasta oraz przerwą w nauczaniu w szkołach i na uczelniach. MPK postanowiło wykorzystać ten okres, aby przeprowadzić remonty kilku kluczowych odcinków torowisk.

Pierwszym z nich jest obecnie remontowane torowisko na ul. Legnickiej. Ta inwestycja to największy planowany w tym roku remont torów we Wrocławiu. Obejmuje ona wymianę ponad 1,4 km torowiska na odcinku pomiędzy ulicami Zachodnią a Niedźwiedzią. Zakres prac obejmuje nie tylko same tory, ale również sieć trakcyjną, budowę systemu odwodnienia oraz sadzenie rozchodników pomiędzy torami. Ponadto, planowane są zmiany dotyczące przejazdów tramwajowych – będą one wymienione na skrzyżowaniach z ulicami Małopanewską i Kwiską, a także na skrzyżowaniu Legnickiej z Milenijną.