atrakcje Wrocławia

Atrakcje Wrocławia, które trzeba zobaczyć. Część 3

Po artykułach atrakcje Wrocławia, które trzeba zobaczyć, część 1 i część 2, przyszedł czas na kolejny wpis cyklu. Dziś przedstawimy kolejne lokalizacje, które zasługują na miano turystycznych atrakcji. Po cichu jednak ufamy, że i mieszkańcy regionu znajdą w naszym artykule coś dla siebie. Zaczynajmy!

Atrakcje Wrocławia, które trzeba zobaczyć, część 3

1. Hydropolis

Jedna z ciekawszych atrakcji miasta, w całości poświęcona tematyce wody oraz jej znaczeniu. Obiekt podzielony jest na 9 sal tematycznych przedstawiających inne zagadnienia. Wystawy to multimedialne centrum wiedzy, który w znakomity i nietypowy sposób łączy opowieści edukacyjne z nowoczesnymi wystawami. Każda wizyta w Hydropolis to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny. Jest to miejsce, gdzie najmłodsi uczą się ciekawostek o procesach z udziałem wody, a dorośli mogą poszerzyć swoja dotychczasowa wiedzę.

2. Kolejkowo

Jeśli szukacie Państwo idealnej atrakcji dla swoich pociech, Kolejkowo jest miejscem, które znajduje się na szczycie listy miejsc, które trzeba zobaczyć. Miniaturowe miasto, które zawiera takie detale jak przemieszczające się tramwaje, czy samochody, sklepy, a nawet place budowy! W Kolejkowie można podziwiać nie tylko miejskie, ale i wiejskie sceny, a to wszystko w ścisłym centrum Wrocławia, na Dworcu Świebodzkim.

3. Most Tumski

Prawdopodobnie każde miasto ma swój „most zakochanych”. Nie inaczej jest we Wrocławiu, bowiem właśnie w stolicy Dolnego Śląska znajduje się szalenie popularne miejsce zbudowane w 1889 roku, pomiędzy Wyspą Piasek a Ostrowem Tumskim. Most jest niezwykle urokliwy, dlatego jest on bardzo chętnie odwiedzany… nie tylko przez osoby zakochane. Stanowi on niemała atrakcję miasta, na której można podziwiać tysiące kłódek symbolizujących płomienne uczucia.

4. Centrum Historii Zajezdnia

Od tego miejsca należałoby w ogóle rozpocząć wizytę we Wrocławiu. Zwłaszcza, jeśli jest to pierwsze spotkanie z miastem. Centrum jest tak naprawdę chronologicznie zaprojektowana wystawą, która przybliża historię Wrocławia z czasów przed i powojennych oraz wydarzenia z czasów II wojny światowej. Muzeum organizuje również lekcje muzealne, warsztaty oraz liczne konkursy dla dzieci i młodzieży.

5. Most Czarownic

Most Czarownic to jeden z punktów widokowych we Wrocławiu, z którego można podziwiać panoramę miast z wysokości 45 metrów. Kładka łącząca dwie wieże katedry św. Marii Magdaleny to miejsce kultowe, z którym związana jest pewna legenda chętnie przekazywana ciekawym turystom. Otóż, na Moście Czarownic odbywały się kiedyś tak zwane Boskie Sądy. Co było ich celem? Sprawdzenie, czy dana kobieta jest czarownicą. Jeśli udało się jej przejść po wąskiej kładce, oznaczało to, że z pewnością jest wspólniczką samego szatana, a udana próba kończyła się dla niej wyrokiem śmierci. Natomiast jeśli spadła zostawała oczyszczona z podejrzeń. Prawdę mówiąc, był to sposób dość nietypowy biorąc pod uwagę wysokość, na jakiej znajduje się most. Upadek z wysokości 45 metrów z pewnością i tak kończył się śmiercią kobiety 🙂