Porozumienie MPK Wrocław i Aquaparku

Porozumienie MPK Wrocław i Aquaparku

Niecodzienną inicjatywą wykazały się dwie spółki działające na wrocławskim rynku. Porozumienie MPK Wrocław i Aquaparku, które zostało podpisane, pozwoli ochronić miejsca pracy osób, które dotychczas pracowały we wrocławskim obiekcie wodnym.

Porozumienie MPK Wrocław i Aquaparku ochroni pracowników obiektu

Epidemia Covid-19 po raz kolejny dotknęła obiekty takie jak wrocławski Aquapark, którego działalność została czasowo zawieszona. Jak wiadomo, w związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń, park wodny musiał zamknąć placówkę. Efektem tego, dziesiątki pracowników zostało zagrożonych utratą źródła dochodu. Porozumienie, które zawarło MPK oraz Aquapark zapewni pracę osobom zatrudnionym w obiekcie wodnym przy sprzątaniu taborów w godzinach nocnych.

Powyższe rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla załogi Aquaparku, ale i dla samych spółek. MPK, które w czasie epidemii wykazuje wzmożone zapotrzebowanie na usługi sprzątające, zyska dodatkowy personel, natomiast park wodny ochroni swoich pracowników przed zwolnieniem. Konieczność taka skutkowałaby potrzebą zatrudnienia kompetentnej załogi po ponownym uruchomieniu obiektu, co byłoby czasochłonne i kłopotliwe.

Z zaproponowanego rozwiązania zadowoleni są również sami pracownicy. Dzięki porozumieniu ich zatrudnienie jest stabilne, więc nie muszą się martwić o jego utratę. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy mnóstwo osób traci źródło utrzymania niemal z dnia na dzień. Stały dochód pozwala na bezpieczne przetrwanie kryzysu, dlatego są wdzięczni, że w dalszym ciągu będą mogli świadczyć pracę.