Marsz Niepodległości Wrocław

Marsz Niepodległości 2020 we Wrocławiu

Marsz Niepodległości organizowany jest rokrocznie 11 listopada przez środowiska nacjonalistyczne. Największy z nich odbywa się w Warszawie, jednak stolica Dolnego Śląska również posiada swoje uroczystości. Ubiegłoroczny przemarsz, w wyniku zamieszek przerwano w trakcie jego trwania, dlatego wszyscy zastanawiali się, czy w tym roku odbędzie się tradycyjny pochód. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Marsz Niepodległości 2020 we Wrocławiu jest planowany pomimo trwającej epidemii.

Marsz Niepodległości 2020 we Wrocławiu. Jak będzie wyglądał?

Jacek Mędlar, który odpowiada za organizację wydarzenia, ujawnił na swoim Twitterze, iż Marsz Niepodległości odbędzie się zgodnie z tradycją. Niestety, nie podzielił się szczegółami trasy, jednak wiadomo że marsz będzie miał swój początek na placu Wolności o godzinie 17. Hasłem przewodnim spotkania będzie „Żeby Polska była Polską”, a obowiązkowymi elementami szalik lub kominiarka.

Jak wiadomo, ubiegłoroczny marsz zakończył się interwencją Policji, którą obrzucono racami. Ta w odpowiedzi użyła armatek wodnych, a finalnie przemarsz został przerwany przez magistrat. Środowiska nacjonalistyczne nie rezygnują jednak z organizacji marszu w tym roku, nie jest również przeszkodą panująca epidemia. Jak zakończy się wydarzenie? O tym przekonamy się już 11 listopada.