Atrakcje Wrocławia, które trzeba zobaczyć. Część 2

Zgodnie z obietnicą, wracamy z kolejną odsłoną cyklu Atrakcje Wrocławia, które trzeba zobaczyć. Pierwszą część, w której opisaliśmy 5 popularnych lokalizacji, znajdziecie tu. Dziś kolejna piątka. Jesteśmy przekonani, iż ten artykuł będzie pomocny nie tylko dla turystów, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. Często bowiem jest tak, że mieszkańcy również mogą odkryć swoje miasto na nowo w myśl powiedzenia „ Cudze chwalicie…”. Tak więc zaczynamy.

Atrakcje Wrocławia, które trzeba zobaczyć, część 2

1. Wrocławskie Zoo

Większość osób odwiedzających Wrocław, umieszcza wrocławskie zoo na czele listy miejsc, które trzeba zobaczyć. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to najstarszy ogród zoologiczny w naszym kraju, powstały w 1865 roku i zajmujący ponad 30 hektarów powierzchni. W ogrodzie można obserwować i podziwiać niemal 10 tysięcy gatunków zwierząt, a jedną z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych części jest Afrykarium.

Zoo we Wrocławiu może pochwalić się licznymi egzotycznymi gatunkami, które w Polsce znajdują się wyłącznie w tej placówce. Z tego też powodu, jest on chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów, ale i przez mieszkańców, którzy wybierają ogród na rodzinne spacery dydaktyczne.

Kilka dni temu pisaliśmy o niecodziennych narodzinach w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu. Mały koczkodan górski przyszedł na świat 4 października, co było niesamowitym wydarzeniem dla opiekunów i właścicieli placówki.

2. Wrocławska Fontanna Multimedialna

Wrocław przyzwyczaił nas już do faktu, że znaczna część atrakcji dostępnych w mieście należy do kategorii „naj”. Nie inaczej jest z Wrocławską Fontanną Multimedialną, ponieważ jest to największy obiekt tego typu w Polsce. Darmowa atrakcja znajdująca się w pobliżu Hali Stulecia każdego dnia gromadzi rzesze miłośników zjawiskowych pokazów multimedialnych, na które składają się idealnie zsynchronizowane woda, światło i muzyka.

Projektanci Fontanny zafundowali miastu niesamowitą atrakcję, umieszczając w niej niemal 800 punktów świetlnych, 300 wodnych dysz i 3 ogniowe, a to wszystko na ponad hektarze powierzchni.

Pokazy wprawiają w osłupienie i są punktem obowiązkowym podczas wizyty we Wrocławiu.

3. Narodowe Forum Muzyki

Atrakcja dość nietypowa i rzadko umieszczana na listach miejsc, które trzeba zobaczyć. A szkoda, bowiem ten imponujący budynek stworzony w stylu modernistycznym, z podziemnym parkingiem i doskonała akustyką to miejsce, które należy zobaczyć. Będzie to znakomita atrakcja nie tylko dla melomanów i miłośników muzyki, ale także dla osób chcących zobaczyć perfekcyjnie zaprojektowane miejsce o światowym poziomie.

4. Sky Tower

Najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, mający 50 pięter. Wśród turystów znany głównie ze względu na punkt widokowy, który zlokalizowany jest na pietrze 49 i z którego rozciąga się zapierająca dech panorama na cały Wrocław. Sky Tower ze swoja charakterystyczną bryłą, zajmuje czołowe miejsce na planie miasta. A jeśli mają Państwo ochotę sprawdzić jak mieszka się w najwyższym budynku w Polsce, spieszymy z informacją, że wciąż można w nim wynająć jeden z apartamentów. Oczywiście, za odpowiednią opłatą 🙂

5. Most Grunwaldzki

Miejsce znane zwłaszcza amatorom fotografii ze względu na ogromną fotogeniczność, zwłaszcza po zmroku. Imponujące rozmiary ponad 112 metrów długości i robiąca wrażenie stalowa konstrukcja wisząca nad rzeką Odra, pozwala podziwiać między innymi Ostrów Tumski, dom na wodzie, czy wieżę ciśnień. Jest to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych wrocławskich mostów.

Mamy nadzieję, że druga część była równie atrakcyjna, co pierwsza i pozwoli w sposób ciekawy zaplanować wizytę w stolicy Dolnego Śląska. Jak widać, miasto obfituje w prawdziwe perełki architektoniczne i miejsca o cudownym klimacie, dlatego właśnie jest szeroko polecany jako jedno z najpiękniejszych polskich miast.