Cmentarze w dniu Wszystkich Świętych. Czy można odwiedzić groby bliskich?

Ostatnie dni to szereg obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Na chwilę obecną nie podano żadnych nowych informacji na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy. Dlatego oficjalnie cmentarze w dniu Wszystkich Świętych pozostaną otwarte.

Czy będzie można odwiedzić groby bliskich 1 listopada?

Zarówno przedstawiciele Rządu, jak i funkcjonariusze, którzy będą pilnowali porządku w okolicach cmentarzy we Wrocławiu, apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i dostosowanie się do ogólnych zaleceń wprowadzonych w związku z Covid-19. Sugerują również, by osoby mogące odwiedzić groby bliskich w innym terminie, skorzystali z tej możliwości.

Sytuacja w kraju jest bardzo trudna. Służba Zdrowia jest przeciążona, a nowych zakażeń z dnia na dzień przybywa. Wszyscy wiemy, jak ważnym dniem jest dzień 1 listopada. Cmentarze w dniu Wszystkich Świętych odwiedzane są przez miliony Polaków. Warto jednak rozważyć wizytę w innym terminie, głównie ze względu na ochronę siebie oraz innych osób odwiedzających nekropolie. Unikanie skupisk ludzi jest kluczowe w zahamowaniu rozprzestrzeniania się wirusa, dlatego zalecana jest izolacja oraz przestrzeganie podstawowych wytycznych w kwestiach sanitarnych.

Osoby, które planują wizytę na cmentarzu 1 listopada proszone są o wzmożoną czujność. Jak wiadomo, tego dnia nekropolie odwiedzane są nie tylko przez bliskich osób zmarłych, ale i przez kieszonkowców. Rodzinne skupiska przy nagrobkach są idealną wręcz okazją na drobne kradzieże, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na rzeczy osobiste.