Cmentarze zamknięte 1 listopada! Ważna aktualizacja

Kilka godzin temu opublikowaliśmy artykuł, w którym podaliśmy informację na temat Wszystkich Świętych. Kilka godzin temu wizyty na grobach bliskich były możliwe. Jak się jednak okazuje, sytuacja zmienia się na tyle dynamicznie, że informacje czasem tracą ważność w zaledwie kilka godzin. Najnowsza jest taka, że wszystkie cmentarze będą zamknięte 1 listopada.

Cmentarze zamknięte 1 listopada!

Kolejne dwa dni przyniosły po 20 tysięcy zakażeń na dobę. W związku z bardzo silnym wzrostem zdiagnozowanych przypadków zachorowań na Covid-19, rząd Mateusza Morawieckiego postanowił wprowadzić nowe obostrzenia. Jednym z nich jest zamknięcie wszystkich nekropolii na terenie Polski. Cmentarze pozostaną zamknięte nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w dzień przed i dzień po.

W trakcie swojej konferencji, Premier ogłosił, że tak duże skupiska ludzi mogą stanowić ogromne zagrożenie dla transmisji wirusa. Dlatego właśnie, niemal w przeddzień, rząd podjął nieoczekiwaną decyzję.

We Wrocławiu od dłuższego czasu trwały przygotowania do tego dnia oraz całego weekendu, w trakcie którego tysiące osób planowało wizyty na grobach swoich bliskich. Godziny otwarcia nekropolii wydłużono, a zwiększenie ilości środków transportu publicznego miało usprawnić przemieszczanie się. Informacja podana dosłownie przed kilkoma minutami, wpłynęła na cofnięcie wstępnych planów. Wszystkie linie specjalne przewidziane na 1 listopada odwołano bezpośrednio po konferencji premiera Morawieckiego.

Cmentarze zamknięte 1 listopada, jednak Premier Morawiecki zachęca do wizyty w innym terminie. Bez tłumów, w spokojnej atmosferze, bez obaw o zdrowie bliskich. Dla wszystkich osób jest to bardzo trudne, jednak w związku z zatrważającym tempem rozprzestrzeniania się koronawirusa, warto powstrzymać się od jakichkolwiek wyjazdów.