Wołów w kolorach świata: folklorystyczna mozaika kultur

Folklorystyczny Festiwal Wołów to rozbudowany karnawał kolorów i różnorodności, który jest z niecierpliwością oczekiwany przez lokalną społeczność Wołowa i pobliskich rejonów każdego roku. Mieszkańcy Wrocławia również często odwiedzają to wydarzenie, aby podziwiać gości z odległych zakątków globu, dumnie prezentujących swoje narodowe stroje. Tegoroczna edycja przyciągnęła 12 zespołów z różnych krajów, w tym tak egzotycznych jak Senegal, Indie, Tajlandia czy Maroko.

To nie pierwszy raz, kiedy Folklorystyczny Festiwal zawitał do Wołowa. Jak podkreśla burmistrz miasta, Dariusz Chmura: „Czasy pandemii na jakiś czas przerwały ten cykl imprez. Niemniej jednak teraz festiwal powrócił i jesteśmy niezmiernie zadowoleni z jego ponownego rozpoczęcia”.

Festiwal Folkloru w Wołowie przyciąga zarówno egzotycznych gości, jak i stałych uczestników z Europy. Jest to wydarzenie, na które mieszkańcy gminy i powiatu wołowskiego czekają z utęsknieniem przez cały rok. W tym roku mamy przyjemność gościć 12 delegacji ze wszystkich kontynentów. Szczególnym zaszczytem jest dla nas obecność reprezentacji Senegalu, Indii, Tajlandii czy Maroka.

Burmistrz dodatkowo podkreśla: „Z radością witamy również naszych gości, którzy honorują nas swoją obecnością każdego roku. Są wśród nich reprezentanci Gruzji, Ukrainy, Słowacji oraz Bałkanów.” Festiwal jest doskonałą okazją do bezpośredniego doświadczenia pięknych tańców i słuchania tradycyjnej muzyki ludowej z najróżniejszych stron świata.