festiwal

Wiosenne festiwale we Wrocławiu. Nie może Cię zabraknąć!

Zaczyna się wiosna, a we Wrocławiu wkrótce pojawią się wiosenne festiwale muzyczne. Niektóre z nich będą przeznaczone dla młodych osób, a inne dla całych rodzin. Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie, nawet fani muzyki symfonicznej.

Na tym koncercie będzie można posłuchać takich klasyków jak utwory Ludwika van Beethoven ale nie tylko. W projekcie wezmą udział studenci wrocławskiej akademii muzycznej.

A może coś symfonicznego?

20 marca odbędzie się specjalne wydarzenie, jakim jest koncert symfoniczny. Co jest specjalnego w takim koncercie? Kilka spraw. Przede wszystkim jego hasło, jakim jest „Przywitaj wiosnę”. Do tego raczej nikogo nie trzeba namawiać, bo pierwszy dzień wiosny jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w ciągu roku. Bez względu na to, czy jesteśmy dziećmi, studentami czy już jesteśmy na emeryturze.

Gdy są niskie temperatury, to nie myślimy o niczym innym, jak tylko o tym, by w końcu znów się zrobiło ciepło. I zwykle nie musimy długo czekać, bo zima trwa tylko kilak miesięcy. A jednak każdy mroźny dzień dłuży się kilkukrotnie. Kiedy już jednak faktycznie ten czas nastanie, to chcemy wykorzystać każdy ciepły dzień i jesteśmy chętni do wielu różnych aktywności. Takich jak właśnie cieszenie się wspaniałą muzyką.

Co z darmowymi koncertami?

Wiosenne wydarzenia muzyczne mają to do siebie, że aż się chce organizować je na świeżym powietrzu. Bardzo sprzyja to pozytywnym emocjom. Ciepły wiatr, który targa włosy sprawia, że chcemy tańczyć i spędzać czas na świeżym powietrzu aż do wieczora. A to właśnie oferują nam koncerty organizowane w cieplejszych porach roku.

Większość z nich oferuje również darmowy wstęp, co oznacza, że można się na nie wybrać spontanicznie bez uprzedniego kupienia biletu. Przyciągają one także osoby, które akurat są w pobliżu na spacerze. Pewnie większości z nas się zdarzyło, że spędzaliśmy czas na zewnątrz ze znajomymi i okazało się, że akurat w tym czasie ma miejsce jakiś koncert w plenerze. Czyż ciekawość nie przekonała nas wtedy, aby się tam udać?