Wiosenne prace trawnikowe

Zadbany i soczyście zielony trawnik to piękny dodatek do każdej posesji, a dziś istnieje wiele wysokiej jakości modeli, które wyglądają i przypominają naturalną trawę. Trawa z rolki jest też idealna na inne powierzchnie, np. betonowy balkon czy hotelową ścianę. Wygoda i wszechstronność sztucznej trawy sprawia, że jest to doskonały wybór dla prawie każdego obszaru, w tym dachów, tarasów i balkonów. To też świetne rozwiązanie na łatwe udekorowanie ogrodu po zimie, bo sztuczna trawa od razu stworzy zielony obszar wypoczynkowy i nie będzie wymagała prac pielęgnacyjnych.

Trawa z rolki – do ogrodu i nie tylko

Dlaczego sztuczna trawa z rolki jest idealna na dachy, werandy, balkony i nie tylko? Nie ma potrzeby przycinania ani podlewania sztucznej trawy, dzięki czemu można ją umieścić praktycznie w dowolnym miejscu przy bardzo niewielkiej konserwacji. Można ją również przyciąć na wymiar i uformować tak, aby pasowała do niestandardowych wymiarów danego obszaru. Unikalna konstrukcja sztucznych materiałów trawnikowych pozwala na odpowiednie odprowadzanie wody i rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu gdziekolwiek zostanie umieszczona, pozostaje komfortowa i sucha przez cały rok. Nie trzeba też martwić się o szkodniki, wyrywanie chwastów ani nawożenie. Dystrybutor sztucznej trawy od lat sprzedaje różne rodzaje trawy z rolki, która może poprawić wygląd Twojego domu lub firmy.

Zalety sztucznej trawy z rolki

 • Wysoce funkcjonalna – sztuczna murawa na balkon zamienia betonową płytę w piękną, wielofunkcyjną przestrzeń.
 • Trwała i wytrzymała – sztuczna trawa Epufloor Grass to najtrwalsza, wysokiej jakości o szerokim przeznaczeniu, nawet do miejsc zacienionych i trudno dostępnych.
 • Wzbogać swój ogród – wzmocnij naturalne piękno swojego ogrodu oraz stwórz funkcjonalną przestrzeń dla zabaw dzieci i spotkań rodzinnych dzięki trawie z rolki.
 • Łatwe układanie sztucznej trawy – dystrybutor sztucznej trawy przekonuje, że układanie sztucznej trawy to zadanie, z którym poradzi sobie nawet amator. Wystarczy wyposażyć się w niezbędne narzędzia takie jak nożyk do cięcia i klej do trawy, a trawnik będzie gotowy w parę godzin!
 • Bezobsługowa – trawa z rolki nie wymaga podlewania, koszenia czy nawożenia. Wygląd ogrody pozostaje nieskazitelny bez większego wysiłku dzięki jednorazowej inwestycji w sztuczną trawę.
 • Uniwersalność – dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że sprawdzi się ona zarówno w miejscach zacienionych, jak i w dużym nasłonecznieniu. Nie będzie na niej niejednolitych plam spowodowanych zużyciem lub uszkodzeniem przez szkodniki. Jest też odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne.
 • Duży wybór rodzajów trawy z rolki – na stronie trawa-krajobrazowa.pl można znaleźć różne warianty sztucznej trawy, mające odmienną wysokość runa, sprężystość czy odcień, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Układanie sztucznej trawy w ogrodzie to pestka!

Układanie sztucznej trawy to prosty sposób na ozdobienie ogrodu na cały rok. Po prostu oczyść swój ogród, rozwiń trawę i dotnij krawędzie. Dystrybutor sztucznej trawy radzi, jak ułożyć sztuczną trawę w kilku krótkich krokach:

 • Oczyść obszar, na którym kładziesz sztuczną trawę – musi być równa i utwardzona.
 • Wykop obszar na głębokość 100 mm.
 • Przygotuj materiał bazowy i warstwę ochronną przed chwastami.
 • Rozwiń sztuczną trawę z rolki.
 • Dotnij i dopasuj krawędzie.
 • Połącz rolki razem – warto zadbać o to, aby układanie sztucznej trawy przebiegało w jednym kierunku włosia dla uzyskania efektu jednolitości trawnika, a pojedyncze rolki były dobrze dopasowane za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej.