Wiec Platformy Obywatelskiej z przemówieniem Donalda Tuska we Wrocławiu

Podczas wiecu Platformy Obywatelskiej, który trwał nieco ponad godzinę, większość czasu poświęcona była wystąpieniu Donalda Tuska. Wydarzenie to miało miejsce na Placu Nowy Targ we Wrocławiu, gdzie obecni manifestanci prezentowali różnorodne transparenty. Wśród nich można było dostrzec takie jak: „Dobra zmiana – idi na xuj” czy „PiS Putin i Spółka”.

Na eksponowanych banerach głównie pojawiały się slogany wyrażające krytykę w stosunku do partii Prawo i Sprawiedliwość. Hasła te przybierały różne formy – od prostych „Precz z PiS”, „PiS to nie Polska” oraz „Stop PiS Flacji”, po bardziej rozbudowane treści, takie jak: „Dość autorytaryzmu i arogancji PiS”, „PiS mordercy kobiet” czy „Albo wolność albo PiS”.

W trakcie przemówienia Donalda Tuska skupiał się on w dużej mierze na wypowiedziach dotyczących Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz ogólnie o osobach i działaczach związanych z partią PiS. Reakcje zgromadzonych na placu osób na te wypowiedzi były głośne i emocjonalne, co przejawiało się w buczeniu, gwizdach oraz skandowaniu haseł takich jak „Precz z Kaczorem”, „Pinokio”, „Złodzieje” czy „Będą siedzieć”.