Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego powoduje utrudnienia w ruchu

W związku z pracami budowlanymi, które rozpoczęły się 24 czerwca na ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu, kierowcy poruszający się w obu kierunkach muszą dzielić jedną jezdnię. Utrudnienia dotyczą odcinka od ul. Krupniczej do ul. św. Mikołaja, gdzie zamknięto jezdnię prowadzącą do Uniwersytetu Wrocławskiego.

W wyniku remontu, ruch samochodowy został przeniesiony na jezdnię południową, czyli w stronę pl. Dominikańskiego. Specjalny przejazd przez torowisko został zaprojektowany na wysokości kina Nowe Horyzonty dla pojazdów nadjeżdżających od ul. Świdnickiej. Skrzyżowanie ul. św. Mikołaja i Kazimierza Wielkiego również obfituje w liczne znaki i bariery.

Zmiany te wpływają na natężenie ruchu na drogach oraz sprawiają, że występują spore korki w całym rejonie objętym pracami budowlanymi. Część kierowców potrzebuje dodatkowego czasu, aby zaaklimatyzować się w nowej organizacji ruchu, a niektórzy kierują się pamięcią, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na czynnym torowisku koło przystanku „Rynek”.

Piesi również muszą dostosować się do nowych warunków oraz tymczasowych przejść dla pieszych. Chwilowo mogą spotkać się z koniecznością pokonania dłuższej trasy lub zawracania w celu dotarcia do celu. Wszyscy uczestnicy ruchu są zatem zmuszeni do zaadaptowania się do zmieniających się okoliczności na czas trwania prac budowlanych.