Usługa self storage we Wrocławiu – czym jest i kto z niej korzysta?

Usługi z zakresu wynajmu magazynów rozwijają się w Polsce bardzo dynamicznie. Jednym z najważniejszych w kraju rynków magazynowych jest Wrocław, gdzie na popularności zyskuje usługa self storage. Czym ona jest i jakie ma zalety?

Self storage – co to takiego?

Usługa self storage polega na wynajmowaniu samoobsługowych magazynów, które mają kilka charakterystycznych cech. Przede wszystkim odznaczają się niedużą powierzchnią – metraż najmniejszych boksów wynosi 1 m kw. Nie bez powodu często określane są mianem mini przechowalni. Znajdują się w większych obiektach, które są bardzo dobrze przystosowane do świadczenia omawianej usługi. Można je wynajmować zarówno na krótki, jak i na długi termin – w zależności od konkretnych potrzeb.

Magazyny samoobsługowe we Wrocławiu – dla kogo?

Magazyn samoobsługowy jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje miejsca do przechowania różnych rzeczy bez konieczności wynajmowania ogromnego magazynu. W tym właśnie celu powstała usługa self storage. Wrocław ma pod tym względem na tyle urozmaiconą ofertę, że każdy znajdzie wariant usługi skrojony na miarę indywidualnych preferencji. Jest ona adresowana zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych. Osoby prywatne najczęściej trzymają w magazynach sprzęt sportowy i turystyczny, odzież, rodzinne pamiątki, książki czy meble, natomiast dla wielu przedsiębiorców są one idealnym miejsce do przechowywania np. towarów wystawionych na sprzedaż w sklepach internetowych.

Magazyny samoobsługowe we Wrocławiu – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajęcie magazyn samoobsługowego we Wrocławiu, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Należy pamiętać m.in. o tym, że w wielu firmach obowiązuje minimalny okres najmu. W Kangu Self Storage wynosi on 14 dni. Umowa zawierana jest zazwyczaj na czas nieokreślony, niemniej każda ze stron ma prawo wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Zawierając umowę najmu, klient akceptuje regulamin usługi. Zabrania on przechowywania w magazynach pewnych rzeczy, np. materiałów wybuchowych czy żywych organizmów.