Pałac Leipzigera zmieni się w pięciogwiazdkowy hotel

Pierwsi goście Altus Palace mają się pojawić już w lipcu. Ten nowy hotel powstał w istniejącym już budynku, znanym jako pałac Leipzigera. Plany zamienienia go w hotel pojawiły się już pod koniec lat 90-tych, ale dopiero teraz udało się to zrealizować. Wykonaniem zajęła się firma deweloperska Torus, która jest również inwestorem tego przedsięwzięcia. Trzeba przyznać, że odnowiony budynek robi naprawdę niezłe wrażenie. Przerobiono całkowicie salę balową a w podziemiach umieszczono restaurację i spa. Dobrą wiadomością dla podróżnych jest to, że pokoje już można rezerwować. Ze spędzeniem w nich nocy jednak trzeba poczekać do lipca, ponieważ placówka nie jest jeszcze czynna. Z czasem jednak możliwe będzie rezerwowanie pokojów z krótszym wyprzedzeniem a nawet spontaniczne meldowanie się na ostatnią chwilę. Deweloper wykonał kawał świetnej roboty odnawiając ten budynek, który z czasem coraz bardziej wyglądał jak ruina.

Zamiana starego w nowe

Jesteśmy świadkami czegoś na wzór recyklingu. Stara niepotrzebna już nieruchomość przerodzi się w hotel, który z pewnością przyciągnie dużą liczbę gości. Nie jest to tak naprawdę żaden ewenement ani w skali krajowej ani światowej. To zupełnie normalne, że zabytkowym budynkom daje się nowe życie. Można w ten sposób zagospodarować istniejącą infrastrukturę, zamiast zabudowywać zielone tereny. Jest to dobre rozwiązanie chociażby ze względu na środowisko. Budowanie nowych nieruchomości wymaga wycinki drzew, które są niezbędnym elementem ekosystemu.

Pałac Leipzigera, jeden z zabytkowych budynków Wrocławia

Pałac, o którym mowa, pochodzi XIX wieku, a zaprojektował go Carl Schmidt. Warto wspomnieć, że wcześniej na tym terenie znajdowała się ujeżdżalnia. Budynek trafił do Ignatza Leipzigera, żydowskiego bankiera. Sprzedał on go jednak Urzędowi Powiatowemu, aby pełnił rolę budynku biurowego. I pełnił ją aż do 1997 roku. W międzyczasie jednak zmieniał właściciela. Chociażby w latach 80-tych czynności biurowe przeprowadzało tam Przedsiębiorstwo Geologiczne Proxima. W następnej dekadzie nieruchomość tę przejęła firma deweloperska Torus z zamiarem utworzenia w nim pięciogwiazdkowego hotelu Altus Palace.