Trwa rekrutacja do Policji: Koniec roku wiąże się z przejściem na emeryturę wielu funkcjonariuszy

Rekrutacja do Policji jest prowadzona przez cały rok, ale końcówka roku i początek następnego to szczególny okres, kiedy to wielu funkcjonariuszy przechodzi na zasłużony odpoczynek. Zgodnie z tym, władze policyjne chcą przypomnieć o możliwości dołączenia do ich szeregów, zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się miesiące styczeń i luty, a wraz z nimi kolejne emerytury długoletnich funkcjonariuszy.

Komisarz Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu opisuje proces rekrutacyjny dla Radia Wrocław: „Na koniec roku mamy prawie 30 wolnych miejsc. Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o noszeniu niebieskiego munduru i widzą siebie jako policjantów. Pierwszym krokiem jest wypełnienie kwestionariusza osobowego, następnie przystępujemy do testów – najpierw sprawnościowych i ogólnej wiedzy, później egzamin psychologiczny. Dalej jest rozmowa z komisją i kontrola lekarska. Po przejściu tych etapów można zostać przyjętym do służby.”

Każdy etap rekrutacji jest od siebie zależny i cały proces może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależnie od indywidualnej sytuacji kandydata.

„W służbie w Policji nie ma dwóch takich samych dni” – dodaje zachęcająco komisarz Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu.