60. edycja Jazz nad Odrą: Wrocław gotów na święto jazzu w 2024 roku

Zaplanowany na 2024 rok festiwal Jazz nad Odrą będzie wyjątkowym wydarzeniem – to już 60. odsłona jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych w Polsce. Póki co, Strefa Kultury Wrocław, odpowiedzialna za organizację tego muzycznego święta, nie ujawnia jeszcze szczegółów dotyczących programu, choć znamy już ramy czasowe trwania festiwalu.

Oczekiwana przez miłośników jazzu impreza odbędzie się w dniach od 23 do 28 kwietnia 2024 roku. W tym czasie publiczność będzie miała okazję doświadczyć kilkudziesięciu koncertów oraz licznych wydarzeń towarzyszących, które urozmaicą festiwalowe doświadczenie.

Znajomość lokalizacji koncertów to kolejny element układanki doprecyzowującej obraz nadchodzącej edycji festiwalu. Sceną główną stanie się Impart Centrum, mieszczący się w dawnym budynku filharmonii przy ulicy Piłsudskiego. Codzienne sesje jamowe będą natomiast odbywać się w klubie Vertigo przy ulicy Oławskiej. Dodatkowo, klub Firlej na Grabiszyńskiej zaoferuje miejsce dla innych koncertów.

Mimo że nie znamy jeszcze nazwisk artystów, którzy zagoszczą na scenach Jazz nad Odrą, możemy oczekiwać wielu znanych osobistości ze świata jazzu. Piotr Wojtasik, trębacz jazzowy, kompozytor i improwizator, a od 2022 roku dyrektor festiwalu, będzie odpowiedzialny za program artystyczny. Jednym z nowych elementów festiwalu w 2024 roku ma być specjalny wieczór „Wrocław Jazz Night”, dedykowany lokalnej scenie muzycznej.