Remonty torowisk na ulicy Legnickiej we Wrocławiu i ich wpływ na ruch drogowy

MPK Wrocław zapowiada znaczące prace remontowe na ulicy Legnickiej w tym roku. Chodzi o trzy różne projekty, z których największy i najbardziej istotny to budowa nowego torowiska od ulicy Zachodniej do Niedźwiedziej. Dodatkowo, firma będzie zajmować się odcinkiem przy zajezdni Popowice oraz rozjazdem w ulicę Milenijną. Przedstawiamy planowane utrudnienia w ruchu oraz jak komunikacja miejska zostanie zorganizowana podczas prac.

Kierujący pojazdami nie powinni martwić się o większe problemy z przejazdem przez ulicę Legnicką, ponieważ droga pozostanie cały czas otwarta dla ruchu. Niemniej jednak należy spodziewać się miejscowych zwężenia jezdni o jeden pas ruchu. Natomiast pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli dostosować się do znaczących zmian.

Aby ułatwić podróżowanie mieszkańcom, którzy korzystają z przystanków „Młodych Techników”, „pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)”, „Zachodnia (Stacja Kolejowa)”, „Niedźwiedzia”, „Małopanewska” oraz „Kwiska”, MPK Wrocław rekomenduje korzystanie z autobusów. Osoby podróżujące z centrum miasta na zachód i odwrotnie, które mają po drodze te przystanki, powinny skorzystać z tramwajów kursujących objazdem. Choć podróż tramwajem może potrwać o pięć minut dłużej, to wciąż jest to najprawdopodobniej szybsza opcja niż przesiadka do linii 733, która podczas godzin szczytu może utknąć w korkach.