Weekend pełen smaków: Festiwale kulinarnych podróży na wrocławskim pl. Nowy Targ

W nadchodzący weekend, od 8 do 11 czerwca, plac Nowy Targ we Wrocławiu stanie się prawdziwym centrum kulinarnych podróży. Miejsce to przekształci się w krainę wyjątkowych smaków, gdzie każdy będzie mógł odkryć egzotyczne kultury poprzez uczestnictwo w trzech niezwykłych festiwalach.

Pierwszym z nich jest Festiwal Azjatycki, który przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom orientalnych dań kuchni dalekowschodniej. Na uczestników czekać będą liczni wystawcy prezentujący różnorodność kuchni azjatyckich, takich jak koreańska, japońska, wietnamska, indyjska, perska, gruzińska czy turecka. Podczas festiwalu będzie można posmakować zarówno tradycyjnych potraw azjatyckich, jak i ulicznych przekąsek czy wyjątkowych słodyczy z różnych zakątków tego kontynentu.

Wśród specjałów na Festiwalu Azjatyckim znajdą się takie dania jak aromatyczne tajskie stragany z dymiącymi potrawami, klasyczny japoński ramen, smakowita indyjska pakora czy gruzińskie chaczapuri. Oprócz tego uczestnicy będą mieli okazję skosztować świeżych spring rollsów, tradycyjnego, domowego curry z chrupiącymi warzywami i delikatną świeżą kolendrą oraz wielu innych wyjątkowych smakołyków. Wszystko to sprawi, że królestwo smaków we Wrocławiu przeniesie każdego w klimat egzotycznych kultur i kulinarnych podróży. Nie można przegapić takiej okazji!