Rekordowa frekwencja w Wrocławskim Parku Wodnego i społeczne inicjatywy Aquaparku

Wrocławski Aquapark mógł cieszyć się dużą popularnością w sierpniu 2023, kiedy to przywitał swojego 1,5-milionowego klienta. To zapowiada, że cały rok może okazać się przełomowy pod względem liczby gości, biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku przekroczył granicę 2 milionów odwiedzających. Szczególnie imponujący był ruch w okresie letnim – prawie 650 tysięcy entuzjastów pływania i relaksu w saunarium oraz uczestników półkolonii zdecydowało się spędzić czas w Aquaparku. Placówka ma również ambitne plany na wrzesień.

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego nie mogło obyć się bez hucznych obchodów. W dniach 24 i 25 czerwca odbyło się Aqua Summer Party ze spektakularnymi występami. Na scenie pojawili się między innymi tancerze z zespołu Samba Art., perkusiści z Pomerania Bloco Show, a także wielokrotni mistrzowie disco i hip-hopu z wrocławskiego zespołu tanecznego 3Dance. Nie zabrakło też Norbiego, popularnego piosenkarza, znanej z jego utworów o „gorących kobietach”.

Wysoka frekwencja w Aquaparku była również wykorzystywana do prowadzenia działań o istotnym znaczeniu społecznym. Przykładem jest charytatywny weekend z Psim Patrolem – bohaterami popularnej bajki dla dzieci o psach ratujących ludzi z trudnych sytuacji. Tego dnia, wolontariusze ze schroniska dla zwierząt odwiedzili Aquapark z podopiecznymi, a placówka przekazała na ich rzecz 10 tys. zł z dochodu ze sprzedaży biletów.