Ranking szkół podstawowych we Wrocławiu. Wybrano 20 najlepszych

Przeprowadzono ranking szkół podstawowych z całej Polski. Uwzględniono w nim 99 placówek ze stolicy Dolnego Śląska. Z nich zaś wyłoniono 20 najlepszych. Które z nich zasłużyły na to zaszczytne miejsce?

Pierwsze miejsce trafiło do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego. Jej uczniowie mogą być dumni, że uczęszczają do najlepszej wrocławskiej szkoły. Oczywiście pierwsze miejsce w rankingu wcale nie oznacza, że każdy uczeń osiągnie w życiu sukces czy będzie się dobrze uczył, ale świadczy ono o dobrych do tego warunkach.

Podczas wybierania najlepszych szkół zastosowano kilka kryteriów. Między innymi wyniki egzaminów, jakie otrzymali ich uczniowie.

Warto zauważyć też, że oprócz szkół podstawowych, bardzo dobrze radzą sobie wrocławskie przedszkola.

Po co ustawiać szkoły w rankingu?

Jaki ma cel tworzenie rankingu najlepszych szkół? Czy zestawienia te faktycznie o czymś świadczą i mogą być pomocne? Wiele rodziców sugeruje się nimi, aby posłać swoje dziecko do odpowiedniej szkoły. Liczą na to, że dzięki temu ich pociechy otrzymają bardzo dobrą edukację, która pomoże im w przyszłości.

Jest to jednak nieco bardziej skomplikowane. Kryteria, jakie stosuje się przy ocenianiu szkoły, nie zawsze odzwierciedlają to, jak dobrze przygotuje ona młodego człowieka do dalszego życia. Dowodem na to są liczne wypowiedzi absolwentów, którzy mając dobrą edukację, nie wiedzą, co robić dalej.