Protest na rynku we Wrocławiu przypomina o niespełnionych obietnicach dotyczących praw aborcyjnych

Na tle malowniczego wrocławskiego rynku odbyło się zgromadzenie demonstrujące, które miało na celu przypomnienie obecnej władzy o jej obowiązku wypełnienia zobowiązań odnośnie do legalizacji aborcji. Centralnym przesłaniem, które dominowało podczas tego spotkania, było „Aborcja jest kluczowa”.

Celem tej manifestacji było pokazanie partii sprawującej władzę, że kobiety śledzą stopień realizacji obietnic wyborczych, które odegrały znaczącą rolę w zapewnieniu partii zwycięstwa w poprzednich wyborach. Kobiety licznie oddały swoje głosy, kierując się wiarą w obiecaną perspektywę poprawy. Każda z uczestniczek miała okazję wyrazić swoje przemyślenia i poglądy.

Podczas protestu aktywnie wykorzystywano dzwonki, budziki oraz klucze, przez co generowany hałas nabierał symbolicznego charakteru. Miało to na celu pobudzić społeczeństwo oraz osób sprawujących władzę do efektywnych działań na rzecz rozwiązania problemu. Jak mówiła Katarzyna Lubiniecka-Różyło z Nowej Lewicy: „Obietnice muszą zostać spełnione. Czas na to, aby 'Koalicja 15 Października’ wreszcie zrealizowała swe zobowiązania i uczyniła aborcję legalną, bezpieczną i ogólnie dostępną w naszym kraju”.