Pożar ciężarówki na autostradowym obwodzie Wrocławia powoduje znaczne utrudnienia w ruchu

W czwartek, 15 lutego, kierowcy przemieszczający się po Autostradowej Obwodnicy Wrocławia byli zmuszeni do stania w ekstremalnie długim korku. Powodem tych zakłóceń była niespodziewana sytuacja – pożar samochodu ciężarowego, którego wrak nadal blokuje ruch prowadzący do stolicy kraju.

Do zdarzenia doszło wcześnie rano, o 3:30. Ciężarówka doszczętnie się spaliła, szczególnie mocno ucierpiała jej naczepa. Lokalizacja incydentu to 25. kilometr Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, szlaku A8, między węzłami Wrocław Północ a Wrocław Psie Pole. Kierunek, w którym nastąpił ten niefortunny incydent, to Warszawa.

Na początku stwierdzono, że źródłem problemów mogło być przegrzane łożysko w kole pojazdu. Naczepa była pełna oleju, który częściowo został przepompowany we wczesnych godzinach porannych. Aktualnie trwają prace specjalistycznymi narzędziami mające na celu usunięcie resztek oleju z jezdni, a potem planowane jest oczyszczanie wraku pojazdu – informuje młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej we Wrocławiu.

Niemal do południa, o 14:30, wrak ciężarówki nadal blokował jeden pas ruchu. Korki w kierunku Warszawy miały blisko 10 kilometrów długości i zaczynały się od węzła Wrocław Stadion. Oczekiwany termin usunięcia utrudnień wynikłych z pożaru to późny wieczór tego samego dnia. GDDiKA o 9:00 poinformowała, że te niewielkie niedogodności mogą potrwać nawet do 14 godzin.

Jako alternatywne trasy dla omijających miejsce zdarzenia proponowane są droga wojewódzka DW 372 prowadząca od Siechnic przez Blizanowice oraz dla samochodów osobowych droga krajowa DK94 biegnąca przez miasto Wrocław, przez osiedla Popowice i Poświętne lub drogami lokalnymi, np. przez Krzyżanowice, Polanowice, Pasikurowice, Ramiszów oraz powrót na AOW na węzeł Wrocław Psie Pole.