Rozpoczęcie rolniczych protestów, które przekształciły się w wielkie zgromadzenie w centrum Wrocławia

Od piątku 9 lutego rolnicy prowadzą demonstracje, które nie ustają. Te głośne protesty przeniosły się teraz, poczynając od wczesnych godzin porannych, do serca Wrocławia. Na placach przed budynkami Parlamentu Europejskiego, urzędem marszałkowskim i wojewódzkim, rolnicy zaparkowali swoje maszyny.

Ponad 300 traktorów zjawiło się i zajął miejsce przy budynkach urzędowych, takich jak urząd marszałkowski i wojewódzki, w pobliżu placu Społecznego. Kierowcy mogą napotkać problemy również w okolicach zablokowanej ul. Widok. Czwartkowy protest to kontynuacja demonstracji rozpoczętych tydzień wcześniej, w piątek 9 lutego. Rolnicy utrudniają także ruch na al. Jana III Sobieskiego w dzielnicy Psie Pole oraz możliwe są opóźnienia na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Organizatorzy protestów przewidują, że liczba uczestników może osiągnąć nawet tysiąc osób. Zasugerowano, że zamknięcie ulicy Widok potrwa do godziny 14:00, co zmusiło autobusy i tramwaje do korzystania z alternatywnych tras objazdowych. Obejmuje to linie tramwajowe numer 6, 7 i 18.

Monika Dubec, reprezentantka biura prasowego urzędu miejskiego we Wrocławiu przekazała informacje: „W czasie marszu protestujących, który odbywał się mniej więcej między 10:00 a 12:00 i prowadził z ulicy Widok, przez ulicę Oławską do placu Społecznego i stamtąd do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, komunikacja autobusowa była chwilowo zawieszona. Poza tymi wyjątkami, tramwaje będą kursować normalnie”.