Sukces zawodników WKSN Świt Wrocław w Klubowym Pucharze Europy Narciarstwa Alpejskiego – 8 medali, w tym 3 złota

Wrocławski Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Świt” może pochwalić się niezwykłym osiągnięciem swoich reprezentantów – Bruno Łukaszyka i Aleksandry Andrejko. Para ta zdobyła aż osiem medali, w tym trzy złote podczas Klubowego Pucharu Europy Głuchych w Narciarstwie Alpejskim. Pozwoliło to na otworzenie przed Łukaszykiem drogi do olimpijskiej kariery.

Trzech złotych, trzech srebrnych krążków oraz dwóch brązowych – to imponujący dorobek duetu z Wrocławskiego klubu, zgromadzony podczas zawodów w słowackim Myto pod Dumbierom. Od 3 do 5 lutego odbywała się tam druga część Klubowego Pucharu Europy Głuchych. Pomimo tego, że ze względu na silny wiatr rozgrywki w kombinacji alpejskiej zostały odwołane dnia 5 lutego, zawodnicy mogą z dumą spoglądać na swoje osiągnięcia. Można przypuszczać, że gdyby nie zła pogoda, liczba zdobytych medali mogła być jeszcze większa.

Aleksandra Andrejko, mimo że ma zaledwie 15 lat, jeździ na nartach z doświadczeniem i umiejętnościami godnymi wieloletniej praktyki. W Pucharze Europy zdobyła złoto w kategorii młodziczek, a także złoto i brąz w juniorkach. Dodatkowo, zdobyła brąz w slalomie dla kobiet OPEN. Do tego dorzucić można jeszcze dwa piąte miejsca – w slalomie gigancie nr 1 oraz slalomie gigancie nr 2, oba w kategorii kobiet OPEN.