Potyczka na szczycie ekstraklasy – Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań

Zawodnicy Śląska Wrocław w ramach 22. rundy rozgrywek ekstraklasy przystąpią do pojedynku z Lechem Poznań. Spodziewane jest, że będzie to jedno z najbardziej wymagających starć dla wrocławskiego klubu w bieżącym sezonie. Pierwsze mecze rundy wiosennej nie były dla Śląska udane, bowiem przegrali dwa spotkania: początkowo z Pogonią Szczecin, a następnie ze Stalą Mielec. W obu tych meczach piłkarze z Wrocławia dominowali na boisku, lecz brak efektywności w ofensywie dał się we znaki.

Jednakże, nadchodzące spotkanie z Lechem może mieć inny przebieg. Poznański zespół jest bowiem znany z utrzymania balansu gry i częstego posiadania piłki, szczególnie kiedy gra na swoim terenie.

Sytuacja w drużynie Lecha również uległa ostatnio licznym zmianom, gdzie kluczowa okazała się zmiana trenera. Mariusz Rumak powrócił na stanowisko pierwszego szkoleniowca i rozpoczął sezon wiosenny od dwóch sukcesów. W efekcie, Śląsk ma teraz zaledwie dwupunktową przewagę nad Lechem.

Mimo to, historia stoi po stronie Śląska – cztery ostatnie starcia pomiędzy tymi drużynami kończyły się tryumfem zespołu z Dolnego Śląska. Mamy nadzieję, że ta zwycięska passa zostanie dzisiaj utrzymana. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:30.