Minister Siekierski proponuje UE pokrycie strat polskich rolników

Prezentując swoje najbliższe plany, Czesław Siekierski – Minister Rolnictwa, wyjawił swoje zamiary dotyczące najbliższego spotkania, które odbędzie się w Brukseli. Zamierza on poruszyć temat dotyczący kosztów, które musieli ponieść polscy rolnicy z powodu niesprawdzonego napływu towarów z Ukrainy. Podkreślił, że Unia Europejska powinna wziąć udział w pokryciu części tych strat.

Minister Rolnictwa poinformował, że planuje udać się do Brukseli na nadchodzące posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej. W trakcie tego wydarzenia zamierza on reprezentować interesy polskich rolników i przedstawić ich postulaty.

Siekierski zwrócił uwagę na fakt, że chce prowadzić rozmowy z Unią Europejską na temat partycypacji w pokryciu części kosztów tych strat, które wynikły dla rolników z nierównowagi na rynku. Ta nierównowaga pojawiła się w wyniku otwarcia granicy i napływu niekontrolowanych towarów na rynek Polski. Zaznaczył jednak, że polityka wsparcia dla Ukrainy ze strony Polski nadal będzie kontynuowana.