Panthers Wrocław zmierzą się z Berlin Thunder w meczu otwierającym sezon 2024 European League of Football

W dniu 26 maja, Panthers Wrocław, drużyna futbolowa, będzie gościć swoich rywali, Berlin Thunder, w emocjonującym spotkaniu inaugurującym sezon 2024 European League of Football (ELF). Rozgrywki ELF są prestiżowymi międzynarodowymi zawodami, które można porównać do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Biorą w nich udział 17 drużyn pochodzących z 9 różnych krajów i największych metropolii europejskich, takich jak Wiedeń, Paryż czy Mediolan. Panthers Wrocław osiągnęli świetny wynik w poprzednim sezonie, docierając do fazy play-offs. Drużyna nie kryje swoich ambicji na ten rok – planuje zdobyć tytuł Mistrza Europy.

Mecz przeciwko Berlin Thunder odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godzinie 13:00 na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. To stadion jest w stanie pomieścić około 44 tysiące widzów i jest domem dla Śląska Wrocław, lidera piłkarskiej Ekstraklasy. Inauguracyjny mecz przeciwko Berlin Thunder stanowi dla Panthers Wrocław spektakularny początek sezonu 2024.

Prezes Panthers Wrocław, Michał Latoś, wyraża swoje entuzjazm: „Zawsze mierzymy wysoko! Jestem pewien, że organizacja meczu na tak imponującym i nowoczesnym stadionie jak Tarczyński Arena przyciągnie wielu kibiców. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. To również międzynarodowe wydarzenie, które z pewnością zainteresuje publiczność za granicą i przyciągnie fanów z Niemiec na Dolny Śląsk. Marzymy o tym, by kiedyś całkowicie wypełnić ten stadion! Zapraszamy wszystkich kibiców, gwarantujemy niezapomniane widowisko na najwyższym europejskim poziomie!”

Panthers Wrocław nie są obcy na Tarczyński Arenie. W 2015 roku futboliści z Wrocławia rozegrali tutaj finał krajowych rozgrywek przed 13-tysięczną widownią. Dwa lata wcześniej, podczas konferencji prasowej na stadionie, ogłosili powstanie klubu.