Rozpoczęcie prac budowlanych nad malowniczą ścieżką dla pieszych i rowerzystów wzdłuż Oławy

Konstrukcja trasy przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów, która biegnie wzdłuż jednego z najpiękniejszych fragmentów rzeki Oława, rozpoczęła się niedawno. Ten malowniczy szlak znajduje się na południowym brzegu rzeki, rozpoczynając się od kładki Siedleckiej. Na tym etapie kończy się on na wysokości właściwości mieszkalnej zlokalizowanej przy ulicy Krakowskiej 92, gdzie zaczyna się ulica Młoda.

Planowane jest jednak przedłużenie tej ścieżki w dalszym etapie. Rowerowo-spacerowy szlak ma zostać wydłużony aż do mostu Rakowieckiego oraz ulicy Na Niskich Łąkach. Szlak ten charakteryzuje się niesamowitym urokiem naturalnym, którym przypadkiem cieszyć się zarówno piesi, jak i rowerzyści.

Miejsce to jest szczególnie urokliwe dzięki szerokości Oławy, która się tam zmienia, a także miejscami bujnej roślinności, która nadaje temu obszarowi dzikiego charakteru. W dodatku tereny te są bogate w różnorodne gatunki zwierząt: można tu spotkać aż 26 różnych gatunków ptaków, sześć gatunków nietoperzy, a także jaszczurki, żaby, krety, norki, wiewiórki oraz bobry.

Ze względu na te naturalne atuty, okolicznościowe nazwano ten obszar „wrocławską amazonią”, chociaż częściej spotykana nazwa to po prostu „Oławka”.