Opanowanie skutków intensywnych opadów deszczu we Wrocławiu

W związku z gwałtownymi opadami deszczu, które miały miejsce we Wrocławiu, straż pożarna musiała podjąć działania interwencyjne. Jednym z poważniejszych incydentów było upadek drzewa na samochód osobowy na jednym z osiedli. Dodatkowo, intensywne opady spowodowały zalanie niektórych parkingów i ulic, co uniemożliwiło ich przejezdność. Sytuację pogłębiło również przekroczenie stanów ostrzegawczych przez poziom wód, co skłoniło synoptyków do wydania odpowiednich alertów.

Liczba interwencji przeprowadzonych przez strażaków we Wrocławiu wyniosła aż czterdzieści. Aktualnie jednostki są rozmieszczone na ulicach Ślicznej i Zielonogórskiej, gdzie usuwają konary drzew, które zostały powalone w wyniku burzy. Nie tylko ulice ucierpiały na skutek ulewy, ale również Park Brochowski, który został częściowo zalanowany.

Zespół straży pożarnej z Wrocławia poinformował o swoim udziale w ponad trzydziestu incydentach, zarówno na terenie miasta jak i w całym powiecie. Pomimo wcześniejszych informacji od synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), opady deszczu nie wykazują tendencji do ustępowania.