Tragiczny wypadek pod Bardem na DK8 – dwie osoby nie żyją, droga zablokowana

Poniedziałek (7 sierpnia) rozpoczął się od tragicznych wydarzeń na drodze krajowej DK8 w pobliżu Bardo. Doszło tam do poważnej kolizji pomiędzy dwoma pojazdami, która miała śmiertelne skutki dla dwóch osób. Na skutek uderzenia, jeden z samochodów został wyrzucony poza barierę energochłonną. W celu udzielenia pomocy poszkodowanym na miejsce przybyły dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo starań ratowników, nie udało się uratować życia dwóch osób. Droga jest obecnie zablokowana i prawdopodobnie pozostanie tak przez kilka najbliższych godzin.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło o godzinie 11:00. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej DK8 między Bardem a Dębowiną. Uczestnikami zdarzenia były dacia i opel, w których łącznie podróżowało cztery osoby.

– Kierowca opla został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dwoje pasażerów jadących dacią niestety zginęło na miejscu, pomimo natychmiastowej pomocy medycznej którą im udzielono. Trzecia osoba z tego auta również została przewieziona do szpitala za pomocą śmigłowca – relacjonuje aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.