Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 8: Dwa zgonu i dwie osoby z poważnymi obrażeniami

Terroryfikujący wypadek miał miejsce na krajowej ósemce za Bardem, który pochłonął życie dwóch osób, a dwa kolejne ciała padły ofiarami ciężkich obrażeń. Tragedia na drodze spowodowała całkowite jej zamknięcie.

Dwie maszyny, opel i dacia, zderzyły się ze sobą podczas podróży od Wrocławia do Kudowy. Nieszczęśliwy incydent wydarzył się w miejscowości Dębowina za Bardem około godziny 11 rano dnia 7 sierpnia, poniedziałek. Na pokładzie daci było troje pasażerów, dwóch z nich nie przeżyło katastrofy. Opel był obsadzony jedynie przez kierowcę. Na miejscu lądowało dwie jednostki śmigłowcowego ratownictwo medycznego, których celem było transportowanie rannych – operatora opla oraz jednego z pasażerów daci – do szpitali.

Funkcjonariusze na miejscu starannie analizują przyczyny i okoliczności całego zdarzenia – informuje starszy aspirant Katarzyna Mazurek z Komendy Policji w Ząbkowicach Śląskich. Droga jest całkowicie niedostępna dla ruchu zarówno od strony Kłodzka, jak i Barda, a kontroli nad ruchem dopuszczonym na terenie wypadku sprawują policjanci. Przewiduje się, że utrudnienia potrwają wiele godzin, więc zaleca się osobom wybierającym się tą trasą rozważenie późniejszych godzin wyjazdu lub poszukiwanie alternatywnej trasy.