Nowy odcinek autostrady A18 dostępny dla kierowców w województwie lubuskim

Kierowcy, którzy podróżują z Niemiec do Wrocławia, mogą teraz korzystać z nowego, 50-kilometrowego fragmentu autostrady A18, który został udostępniony na terenie województwa lubuskiego. Dzięki temu nowemu odcinkowi, podróż z granicy polsko-niemieckiej do Wrocławia stała się znacznie łatwiejsza i szybsza.

Autostrada A18 rozciąga się od miejscowości Olszyna-Forst, znajdującej się na granicy z Niemcami, gdzie jest połączona z niemiecką autostradą A15 prowadzącą do stolicy tego kraju – Berlina. Trasa autostrady przechodzi przez Borów Dolnośląskich, a następnie dociera do węzła Krzyżowa koło Bolesławca, gdzie łączy się z autostradą A4. Ta strategiczna arteria komunikacyjna zapewnia najszybsze połączenie drogowe z Berlinem i przebiega przez dwa województwa: dolnośląskie i lubuskie. Kiedy osiągnie swoją docelową długość, wyniesie ona około 78 kilometrów.

Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu przebudowy ponad 16-kilometrowego odcinka drogi krajowej numer 18, który biegnie od Iłowej do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego. Wcześniej, z powodu zniszczonej nawierzchni z płyt betonowych, które zostały zbudowane w latach 30. XX wieku, ten fragment trasy, będący częścią autostrady Berlin – Wrocław, był nazywany przez kierowców „patatajką” lub „najdłuższymi schodami Europy”. Obecnie jego 16-kilometrowy odcinek został przebudowany i teraz spełnia standardy autostrady (A18).