„W kółko kręcę” – coroczna akcja promująca rower wśród wrocławian

Akcja o nazwie „W kółko kręcę”, która jest organizowana od kilku lat, rozpocznie się ponownie 2 października. Przez dwumiesięczny okres, mieszkańcy Wrocławia będą mogli rywalizować o atrakcyjne nagrody. Jedynym warunkiem udziału jest instalacja specjalnej aplikacji i korzystanie z roweru.

Inicjatywa ta skierowana jest do wrocławian bez względu na wiek – zarówno szkolni uczniowie, jak i seniorzy są mile widziani. Jacek Sutryk, prezydent miasta, zwraca się z apelem do mieszkańców, aby skorzystali z doskonale rozwiniętej infrastruktury rowerowej:

– Obecnie Wrocław oferuje aż 1400 kilometrów tras przyjaznych dla rowerzystów, z czego powyżej 80 kilometrów zostało wybudowanych podczas obecnej kadencji. W sumie dysponujemy około 400 kilometrami dróg i ścieżek rowerowych, które przebiegają przez parki i wały. Dodatkowo, mamy trasy takie jak tramwajowa przez Popowice i TAT na Nowy Dwór. Te ostatnie trasy powinny być nazywane TATRem, gdyż rowerzyści są pełnoprawnymi jej użytkownikami. Dlatego zachęcam do poznawania Wrocławia na rowerze, niezależnie od pory roku. Zarówno podczas polskiej złotej jesieni jak i w listopadzie, kiedy jazda rowerem zaczyna stawać się wyzwaniem. Co roku coraz większa liczba rowerzystów bierze udział w rywalizacji „W kółko kręcę”. Mam nadzieję, że tak będzie również tym razem – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.