Mostek Pokutnic

Wrocław zachwyca z czasem coraz bardziej ze względu na swoje atrakcje turystyczne. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miasto oferuje od grona zabytków historycznych, obiektów kulturowych, miejsc przyrodniczych, muzeów i wiele innych atrakcji, które w sumie sprawiają, że czas spędzony we Wrocławiu na długo pozostanie w Twojej pamięci. Zwykle istnieją zabytki, które zachwycają turystów ze względu na wiek oraz zainteresowania. We Wrocławiu znajdują się takie obiekty, które wzbudzą ciekawość u każdego. Wśród nich warto wyróżnić Halę Stulecia, Most Tumski, Sky Tower, czy Mostek Pokutnic. Wrocław to miasta dla osób w każdym wieku i dla każdego!

Mostek Pokutnic Wrocław – co to takiego?

Most Pokutnic to wąska, niezbyt długa kładka pomiędzy wieżami kościoła Marii Magdaleny. Wysokość mostu sięga aż 45 metrów, a sam obiekt stanowi jeden z najciekawszych miejsc w mieście. Mostek Pokutnic Wrocław nie tylko jest wspaniałym punktem widokowym, czy ekstremalnym przejściem wąską ścieżką na takiej wysokości, ale przede wszystkim wiąże się z intrygującą legendą. Dla wszystkich wielbicieli sztuki gotyckiej most Pokutnic niewątpliwie robi niebywałe wrażenie. Architektura obiektu oddaje charakter późnego gotyku, a powstał on w XIV wieku w miejscu ówcześnie istniejących kościołów w stylu romańskim i gotyckim. 

Mostek Pokutnic – legenda czarownic

Nieduży, wąski most na wysokości 45 metrów od zawsze popudzał wyobraźnie mieszkańców Wrocławia. Na przestrzeni tylu lat pojawiło się dużo opowieści związanych z obiektem Mostek Pokutnic. Legenda mówi o tym, że dawniej na mostku pokutowały dusze próżnych dziewcząt, które przez całe życie miały w głowie tylko kokieterię i zabawy. Dziewczęta za karę niesprawowania należytego, godnego życia były zamykane przez swe matki na wieży i musiały sprzątać mostek Pokutnic. Legenda druga nawiązuje do innej używanej nazwy obiektu – most Czarownic. Kobietom, które były oskarżone o czary, nakazywano przejść po moście. Czarownice mogły zostać uniewinnione tylko wtedy, kiedy po drodze spadły z mostu, natomiast jeśli udało im się przejść, twierdzono, że pomógł im w tym diabły i czarownice palono na stosie. Było to dość absurdalne, ponieważ most znajduje się na wysokości prawie 50 metrów, zatem spadnięcie z niego wiąże się z pewną śmiercią. 

Mostek Pokutnic – ile schodów trzeba pokonać?

Obiekt zwany mostek Pokutnic tudzież most Czarownic jest możliwy do zwiedzania dla turystów. Z całą pewnością warto pokonać trasę klatki schodowej, ponieważ na szczycie czeka na Ciebie wspaniały punkt widokowy. Z obiektu rozprzestrzenia się piękny widok panoramy miasta. Jednym z najlepszych otwartych punktów widokowych nazywany jest właśnie Mostek Pokutnic. Ile schodów trzeba pokonać? Niecałe 250 schodków i możesz podziwiać niebywały widok miasta Wrocław. Ponadto, punkt widokowy otwarty jest cały rok, w związku z czym warto wykorzystać ten przywilej i zobaczyć panoramę miasta o każdej porze roku.

Mostek Pokutnic – bilety wstępu

Obiekt związany z legendą próżnych dziewcząt tudzież czarujących kobiet jest jednym z najbardziej popularnych zabytków miasta. Aby wejść na górę obiektu, wystarczy posiadać kilka złotych i można dokonać tego w godzinach od 10 do 18 każdego dnia w tygodniu. Budowę obiektu ukończono w 1459 roku, a w następnych latach był stale modernizowany. Mostek Pokutnic Wrocław uległ wielu tragediom m.in. pożar w 1887 roku oraz II wojna światowa, podczas której podłożona została prawdopodobnie mina. Obecnie możemy podziwiać pięknie odbudowany na ulicy Szewskiej Mostek Pokutnic. Bilety nie wymagają poświęcenia dużej kwoty, a zdecydowanie warto poświęcić kilka złotych i wejść na szczyt tego wspaniałego obiektu.