Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20 w lekkoatletyce odbędą się w KGHM Ślęza Arenie we Wrocławiu

W lutym następnego roku, na terenie KGHM Ślęza Arenie we Wrocławiu, zostaną przeprowadzone zawody w ramach mistrzostw Polski dla młodocianych lekkoatletów do lat 18 i 20. Tego rodzaju impreza organizowana jest dzięki niedawnemu otwarciu tej nowoczesnej hali sportowej, położonej na północno-wschodnich obrzeżach miasta. Dzięki temu rozbudowanemu obiektowi, Wrocław dołączył do grona siedmiu polskich miast – Torunia, Spali, Łodzi, Warszawy, Wałcza i Rzeszowa – które mogą poszczycić się posiadaniem pełnowymiarowej hali lekkoatletycznej o długości 200 metrów. To z kolei umożliwia Dolnośląskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki organizowanie na jej terenie różnorodnych zawodów sportowych, a w szczególności wspomnianych już mistrzostw dla lekkoatletów juniorskich.

Zygmunt Worsa, prezes regionalnego związku lekkoatletycznego, wyraził swoje zadowolenie z powstania nowej hali. Podkreślił, że jest to znaczący postęp, który pozwoli młodym sportowcom z lokalnych klubów korzystać z doskonałych warunków do treningów zimowych. Ponadto, nowa arena stworzy możliwość organizowania zarówno wydarzeń o charakterze lokalnym, jak i o zasięgu ogólnokrajowym.

Nowa hala sportowa w stolicy Dolnego Śląska spotkała się również z aprobatą przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiceprezes tej organizacji, Sebastian Chmara, podkreślił, że każdy nowy obiekt lekkoatletyczny dodany na „wirtualnej mapie Polski” jest powodem do radości. Wyraził swój entuzjazm na wieść, że arena we Wrocławiu ma być dalej rozbudowywana. Planowane są bowiem prace nad budową stadionu oraz zaplecza hotelowego. Chmara zaznaczył również, jak ważne jest dla polskiej lekkoatletyki posiadanie odpowiednich baz do szkolenia podczas zimy oraz możliwość organizacji mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych.