Martin Garcia Garcia wystąpi na koncercie Chopin Recitals Wrocław 2023 w Oratorium Marianum

Znany na całym świecie pianista Martin Garcia Garcia z Hiszpanii będzie głównym wykonawcą na najbliższym koncercie z cyklu Chopin Recitals Wrocław. Wydarzenie zaplanowane jest na 13 sierpnia, a miejsce spotkania z muzyką to piękna sala Oratorium Marianum. Repertuar koncertu składa się z utworów dwóch wielkich kompozytorów: Fryderyka Chopina i Johannesa Brahmsa.

Cykl Chopin Recitals Wrocław jest organizowany jako sposób upamiętnienia historycznego koncertu, który odbył się we Wrocławiu w listopadzie 1830 roku. Tego dnia na scenie pojawił się młody i niezwykle utalentowany Fryderyk Chopin. Pomimo swojego wielkiego talentu, kompozytor ten publicznie występował niewiele więcej niż 30 razy w całym swoim życiu.

Organizatorzy cyklu przygotowali sześć koncertów dla wszystkich, którzy cenią twórczość Fryderyka Chopina. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 sierpnia (niedziela) o godzinie 18:30. Sceną dla tego wydarzenia będzie sala Oratorium Marianum znajdująca się w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Gościem specjalnym będzie Martin Garcia Garcia.

Garcia cieszy się uznaniem na międzynarodowej scenie muzycznej – zdobył trzecie miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim oraz zwyciężył i otrzymał nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland w 2021 roku.