koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Tajemnicze połączenia z nieznanego numeru

Informacja, która w dobie epidemii jest cenna dla każdego mieszkańca naszego kraju. Koronawirus w Polsce zatacza coraz szersze kręgi. Ilość osób zakażonych oraz objętych kwarantanną rośnie z dnia na dzień. W ostatnich dniach pojawia się mnóstwo sygnałów o rzekomo nieznanym numerze telefonu, spod którego występują próby kontaktu. Jak udało się nam ustalić, jest to numer, którego nie należy się obawiać, a wręcz przeciwnie – każdy z nas powinien go zapisać w książce telefonicznej, by w przypadku nieoczekiwanego połączenia, wiedzieć czego możemy się spodziewać.

Koronawirus w Polsce. Kto do nas dzwoni i po co?

Informacja, która w dobie epidemii jest cenna dla każdego mieszkańca naszego kraju. Koronawirus w Polsce zatacza coraz szersze kręgi, a ilość osób zakażonych oraz objętych kwarantanną rośnie z dnia na dzień. W ostatnich dniach pojawia się mnóstwo sygnałów o rzekomo, nieznanym numerze telefonu, spod którego występują próby kontaktu. Jak udało się nam ustalić, jest to numer, którego nie należy się obawiać, a wręcz przeciwnie – każdy z nas powinien go zapisać w książce telefonicznej, by w przypadku nieoczekiwanego połączenia, wiedzieć czego możemy się spodziewać.

Koronawirus – kto do nas dzwoni i po co?

Tajemniczy numer telefonu należy do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który uaktywnił specjalna linię służącą do informowania na temat objęcia danej osoby kwarantanną. Jak powszechnie wiadomo, osoby które kierowane są na kwarantannę domową to osoby, które :

  • dostały skierowanie na wykonanie testu na obecność wirusa

  • wykazują objawy, mogące wskazywać na zarażenie

  • w ciągu 10 poprzedzających dni miały bliski kontakt z osobą zarażoną

  • podróżowały poza granice Unii Europejskiej

O jaki numer telefonu chodzi?

+48 22 104 37 05

Jak już napisaliśmy, jeśli zobaczą Państwo powyższy numer na ekranach swoich telefonów, nie ma powodów do paniki. Sama kwarantanna jest działaniem prewencyjnym, którego kluczowym celem jest maksymalne zmniejszenie prawdopodobieństwa transmisji wirusa. Osoby objęte kwarantanną nie zawsze są osobami zarażonymi! W przypadku pytań na temat statusu kwarantanny domowej, osoby zainteresowane proszone są o kontakt z numerem +48 222 500 115.