Marsz Ośmiu Gwiazd

Marsz Ośmiu Gwiazd blokuje Wrocław

2 listopada jest kolejnym dniem strajków zarówno we Wrocławiu, jak i w całej Polsce. Na ten dzień zaplanowany jest protest nazwany Marsz Ośmiu Gwiazd, a dodatkowo organizowany jest również strajk samochodowy. Obydwa mają zaakcentować sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, której efektem jest delegalizacja aborcji w wyniku ciężkich wad płodu.

Marsz Ośmiu Gwiazd we Wrocławiu

Od godziny 16 trwa we Wrocławiu Marsz Ośmiu Gwiazd, który jest kolejnym strajkiem wywołanym orzeczeniem TK. Orzeczenie to spowodowało ogromny sprzeciw społeczeństwa, które w głośny sposób protestuje przeciw decyzji zakazującej aborcji ze względu na wady genetyczne płodu. Setki tysięcy osób domaga się zmian nie tylko samego zapisu, ale również całkowitej legalizacji aborcji. Według przeważającej części społeczeństwa, kobieta powinna mieć wybór, czy chce urodzić ciężko chore dziecko.

Czemu Marsz Ośmiu Gwiazd? Osiem Gwiazd jest symbolem sprzeciwu wobec aktualnej władzy i obozowi rządzącego. Znany jest on już od ostatnich wyborów prezydenckich, dlatego postanowiono wykorzystać go ponownie, by przerwać „ciszę wyborczą”. Protestujący chcą, by ich usłyszano!

„Im nas będzie więcej tym lepiej. Namówcie znajomych, współpracowników. Bądźcie kreatywni w tworzeniu haseł. Weźmy biało-czerwone flagi, transparenty i elementy. Polki i Polacy walczą o ten kraj. To *** niszczy państwo. Symbolicznie pokażmy naszą intencję, czyli walkę o lepszą Polskę” – napisali organizatorzy wydarzenia.

Marsz rozpoczął się w trzech różnych lokalizacjach miasta: Rondo Powstańców Śląskich, skrzyżowania ulic Legnickiej i Milenijnej oraz okolic Ronda Reagana.