najpopularniejsze

Czesi będą przewozić wrocławian do Warszawy swoimi nowymi pociągami

Czesi będą przewozić wrocławian do Warszawy. Nowy przewoźnik RegioJet już wkrótce w Polsce

Czesi uruchomili nowy przewoźnik, który wkrótce będzie woził pasażerów z Wrocławia do Warszawy. RegioJet złożył wniosek o udostępnienie torów kolejowych między Wrocławiem a Warszawą. Według „Rynku Kolejowego” połączenia te będą przebiegać przez Strzelce Opolskie, Opole and Brzeg. Jest to więc świetna wiadomość dla wszystkich, którzy do tej pory nalegali na kiepskie połączenia ze Śląska do Stolicy. Mogą też się pojawić korzyści finansowe.

Planowo pociągi mają jeździć w odstępach około dwu godzinnych, co ma być dużym ułatwieniem dla osób, często podróżujących do Warszawy. Będą oni mieli więcej możliwości na wypadek, gdyby mieli problemy z transportem lub potrzebowali w trybie ekspresowym się przemieścić. Nie raz zdarza się tak, że z różnych przyczyn utkniemy w podróży. Nie mamy wtedy ani autokaru, ani pociągu, a musimy na następny dzień znaleźć się w zupełnie innym mieście. Tworzenie nowych połączeń i możliwości podróży może uratować wielu podróżnych przez takim losem.

Jakie są zalety wprowadzenia nowego przewoźnika?

Wprowadzenie nowego przewoźnika ma też inne znaczenie. Jeśli we Wrocławiu pojawią się pociągi RegioJet, to będzie większa konkurencja między przewoźnikami. Ma to mieć kluczowy wpływ na cenę biletów, która tak często bywa problemem dla podróżujących. Zadowoleni powinni też być mieszkańcy pośrednich miejscowości, tj. Opola, Strzelców Opolskich i Brzegu, którzy do tej pory nie mieli aż tak dogodnych połączeń, jak te, na które można załapać się na wrocławskim dworcu.

Podobnie sytuacja wygląda jak chodzi o autokary. W wielu miastach to właśnie dzięki konkurencji możemy liczyć na stosunkowo niskie ceny. Kiedy na rynku pojawia się nowa firma, to jej atutem mogą być właśnie niskie ceny. Konkurencji się to nigdy nie podoba, gdyż i oni będą musieli swoje ceny zaniżyć, ale za to dla klientów jest dobra okazja, żeby jeździć taniej. Ma to zresztą zastosowanie nie tylko w transporcie, ale i we wszystkich innych gałęziach rynku.