Wrocławska policja

Wrocławska policja rozbija gang handlarzy sterydami

Wrocławska policja rozbija gang handlarzy

Wrocławska policja skutecznie rozbiła gang, zajmujący się handlem sterydami. Jednym z zatrzymanych jest 59-letni mężczyzna, na co dzień właściciel siłowni, a także 49-latek, który zaraz przed akcją policjantów zdążył zażyć jeden z leków.

Kiedy policja otrzymała informacje na temat osoby, zamieszanej w nielegalny obrót leków na terenie Wrocławia, szybko przystąpiła do akcji. Kiedy już policjanci znaleźli trop, zatrzymali dwóch mężczyzn.

Siłownia jako hurtownia. Wrocławska policja nie dała się nabrać

Jak już wspomnieliśmy 59-latek zajmował się swoją własną siłownią. Ćwiczenia fizyczne to, jak się okazuje, nie jedyna czynność, która się tam odbywała. Wykorzystywał on ją również jako miejsce handlu, gdzie rozprowadzał swoje środki. Pełnił też rolę hurtownika, gdyż zaopatrywał w swoje substancje także inne siłownie. Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć ok. 400 porcji różnych środków, w tym sterydów.

Policjanci dotarli do mieszkania mężczyzny, gdzie znaleźli leki na receptę. Część z nich znaleziono też w jego samochodzie. Postawiono mu już zarzuty dotyczące handlu lekami bez uprawnienia. Przestępstwo takie reguluje art. 124 Ustawy Prawo Farmaceutyczne. Obaj mężczyźni odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających.

Co grozi mężczyznom?

Zatrzymani mężczyźni dopuścili się poważnego przestępstwa, gdyż nielegalne posiadanie i obrót lekami może powodować nie tylko uszczerbek na zdrowiu ludzkim ale też uszczuplenie skarbu państwa. Grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze do 3 lat.

Skąd takie zapotrzebowanie na sterydy?

Samo zażywanie i sprzedawanie środków, mających usprawnić nasze wyczyny na siłowni nie są nielegalne. Część osób jednak czuje niedosyt po zwykłym treningu i woli sięgać po łatwiejsze sposoby. Dzięki nielegalnie zakupionym sterydom są w stanie bardzo szybko zbudować umięśnioną sylwetkę i pozornie osiągnąć swój cel. W rzeczywistości jednak sterydy takie mogą powodować bardzo opłakane skutki uboczne, wpływające między innymi na płodność.  Do tego warto wspomnieć, że sylwetka po sterydach bardzo często wygląda nienaturalnie. Jeśli spojrzymy na konkursy najpopularniejszych kulturystów, to zobaczymy, że ich ciała znacznie różnią się od sylwetki typowego mężczyzny mijanego na ulicy. Nie zawsze wygląda to atrakcyjnie, a już na pewno nie zdrowo.