Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa po raz jedenasty

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa już wkrótce

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska po raz 11. Każdy z uczestników będzie mógł wypróbować piwa lane i butelkowe, z którymi jeszcze nigdy nie miał do czynienia.  Organizatorzy wspominają, że to jest to także święto wszystkich piwowarów domowych. Dotyczy to zarówno amatorów, jak i osób, które szlifowały swój fach przez długie lata.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa – Atrakcje

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa oferuje kilka atrakcji, które powinny spodobać się uczestnikom. Oprócz oczywistej możliwości skosztowania nowych piw będzie można wziąć udział w warsztatach i małych pokazach.

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Specjalne pokazy i mini-szkolenia odbędą się w ramach Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich. To wydarzenie jest nawet starsze niż sam festiwal, ponieważ inicjatywa pojawiła się już 17 lat temu. Przełom nastąpił nieco później czyli w 2010 r. kiedy wrocławscy piwowarzy podjęli współpracę z Centrum Kultury Zamek. Wydarzenie zaczęto organizować w Zamku w Leśnicy, a konkretnie w jego podziemiach.

Miejsce festiwalu, a tym samym warsztatów, zmieniło się w 2014 roku. Wydarzenie zaczęto organizować na Stadionie Miejskim i tak zostało do dziś. Jednym z elementów spotkania jest specjalna strefa piwowarów, gdzie swoje dzieła zaprezentują zarówno eksperci, jak i ci, którzy warzą w domowym zaciszu.

Sprawdź czy nie jesteś daltonistą

Jeśli wybierzemy się na festiwal, będziemy mogli posłuchać kilku ciekawych prelekcji. Dowiemy się nieco o przebiegu warzenia piwa, jego składnikach i wielu innych tajemnicach. Nie zabraknie także testów na daltonizm smakowy.

Czym jest daltonizm smakowy? W teście chodzi o to, aby sprawdzić, czy dana osoba jest w stanie bezbłędnie rozpoznawać cztery podstawowe smaki. Taką umiejętność powinniśmy posiadać domyślnie, choć może ulec stępieniu. Dzieje się tak w przypadku niektórych chorób, ale daltonizmu smakowego doświadczają także palacze. Jeśli więc chcemy być profesjonalnymi testerami żywności lub napojów, to papierosy powinniśmy odstawić. Nie chcemy chyba na stare lata zostać daltonistami?