Bogaty wybór stolarki

Okna nadają Twojemu domowi efektowny, stylowy wygląd, jednocześnie czyniąc go bardziej energooszczędnym. Aby zapewnić maksymalną retencję ciepła i minimalną utratę ciepła w budynku, warto postawić na najwyższej jakości nowoczesną stolarkę okienną. Dzięki niej można wyeliminować przeciągi i utrzymać ciepło w domu, zmniejszyć rachunki za energię i nadać swojej nieruchomości nowy, świeży wygląd.

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Drewniane okna są używane od wielu lat, znacznie przewyższając każdy inny materiał użyty na ramy okienne. Podczas gdy koszt początkowy może być wyższy niż w przypadku okien PCV, okna drewniane mogą być konserwowane nawet przez 60 lat – około dwa razy dłużej niż żywotność okna PCV – co czyni je długoterminową inwestycją. W razie potrzeby można je również naprawić, ponownie przedłużając ich żywotność, podczas gdy okna PCV wymagałyby wymiany.

Ponadto drewno modyfikowane — miękkie lub twarde — zapewnia wyższą wytrzymałość i stabilność niż drewno lite, a nawet PCV. Oznacza to, że można go używać do tworzenia szerokiej gamy stylów i projektów. Drewno konstrukcyjne przewyższa konkurencję pod względem wydajności, trwałości i bezpieczeństwa na rynku okien.

Okna drewniane oferują szereg możliwości wykończenia. Można je bejcować, aby zachować naturalne odcienie drewna lub pomalować zgodnie z własnymi preferencjami – co oczywiście daje również możliwość przemalowania ich w przyszłości na inny kolor. Co więcej, są naturalne, odnawialne i biodegradowalne, dzięki czemu mają niższy ślad węglowy niż inne materiały. Drewno jest również lepszym izolatorem niż plastik lub metal, dlatego jest doskonałym wyborem do domu.

Zalety okien aluminiowych

Aluminium to niezwykle sztywny materiał, który z łatwością zachowuje swój kształt. Bez względu na to, czy jest wystawiony na przenikliwe zimno, upał czy ekstremalny wiatr, nie wypaczy się ani nie wygnie. Dzięki wprowadzeniu poliamidowych przekładek termicznych, okna aluminiowe mogą izolować domy tak samo jak inne rodzaje okien.

Ponieważ aluminium jest niezwykle wytrzymałe, aluminiowe ramy okienne mogą być cieńsze niż inne rodzaje ram. Oznacza to, że mają większe powierzchnie przeszklone, dzięki czemu wpuszczają więcej światła do domu. Te smukłe ramy mają wyraziste, czyste linie, dzięki czemu idealnie pasują do wszelkich nowoczesnych posesji. Na okna aluminiowe można zastosować dowolny kolor z palety RAL oraz wykończenia matowe, błyszczące i drewnopodobne, co daje niesamowity wybór wykończenia.

Moskitiery – rozwiązanie na lato, jak i zimę

Moskitiery w głównej mierze kojarzą się z ochroną przed insektami podczas letnich dni. Dzięki nim wietrzenie pomieszczeń nie wiąże się z wpuszczeniem do wnętrza kurzu, pyłów i owadów. Można je zamontować zarówno na drzwiach, jak i oknach, a różnorodne rodzaje pozwalają dopasować je do potrzeb użytkownika. Wyróżnia się moskitiery ramkowe, rolowane, przesuwne, plisowane i moskitiery MRS.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieją też moskitiery na zimę, czyli moskitiery anti-smog. Smog jest globalnym problemem spowodowanym zanieczyszczeniami powietrza przez spaliny i dym z kominów. Warto wyposażyć swoje okno na sezon grzewczy w taką moskitierę, która utrzymuje swoje właściwości filtracyjne nawet przez 3 lata. Wszystkie typy moskitier, okien, a także nowoczesne bramy garażowe i rolety zewnętrzne można znaleźć w ofercie producenta i dystrybutora okien Fintecnic.