alarm bombowy

Awaria tramwaju i małe komplikacje w ruchu ulicznym

Awaria tramwaju we Wrocławiu

Dzisiaj (13.04.2021) doszło do małej awarii tramwaju na ul. Bardziej. Sytuacja ta zaskoczyła osoby, które tą trasą dojeżdżają do pracy, szkoły czy w jakichkolwiek innych celach. Na szczęście bardzo szybko podjęto odpowiednie środki, mające na celu przywrócenie normalnego ruchu ulicznego. Przez pewien czasu ruch był nieco utrudniony ze względu na awarię. Trzeba było zająć się tramwajem, a także zapewnić mieszkańcom jakąś alternatywę. Tą alternatywą okazał się w tym wypadku specjalny autobus „za tramwaj”, którego celem była jazda tą konkretną trasą. Problemy potrwały do godziny 14, a potem mieszkańcy Wrocławia mogli powrócić do normalnego ruchu ulicznego.

MPK Wrocław – opinie

Sytuacja nie była tak poważna jak wykolejenie tramwaju, które miało miejsce miesiąc temu. Wtedy wyglądało to naprawdę groźne, choć na szczęście nikomu nie stała się krzywda. Zarówno wtedy jak i teraz MPK Wrocław udowodniło, że potrafi sobie radzić w kryzysowych momentach. Mimo to w MPK Wrocław – jak wszędzie – pojawiają się różne afery i kontrowersje, które niepokoją mieszkańców. Niedawno prezes tego miejskiego przedsiębiorstwa zraził do siebie część mieszkańców, którzy domagali się jego dymisji. Według niektórych źle zarządza on spółką oraz źle traktuje jej pracowników. Pamiętajmy jednak, aby nie oceniać człowieka na podstawie samych relacji osób trzecich. Mogą one być bardzo mylne i prowadzić do niepotrzebnej nagonki.

Roboty drogowe w województwie dolnośląskim

Ostatnio chyba mieszkańcy Dolnego Śląska nie mają szczęścia co do ruchu ulicznego. Jak nie wykolejenie (czy choćby zwykła awaria) tramwaju, to roboty drogowe. Ciągle pojawia się jakiś powód do tego, aby ruch uliczny był utrudniony. Ostatnio pisaliśmy o szczegółowym planie robót drogowych w województwie. Niektóre z nich już się zakończyły, a niektóre potrwają i do końca roku. Jedną z takich robót jest remont mostu w Ściniawie. Według planu ma się on zakończyć dopiero 31 grudnia. Kierowcy więc, którzy wybierają tę trasę, muszą mieć naprawdę mocne nerwy.