Jeden bilet na komunikację miejską, rowery i hulajnogi w miastach GZM

Coraz częściej mówi się o wspieraniu rozwoju sprawnej komunikacji po mieście, niewymagającej samochodu. Taki pomysł chce wprowadzić w życie firma Vooom, które stworzy za darmo planer podróży dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

Pierwszy krok w stronę dogodnej komunikacji 

Pochodząca z Polski firma Vooom zajmuje się usprawnianiem i przyśpieszaniem komunikowania się po mieście za pomocą dostępnych środków transportu publicznego. Oprócz autobusów, tramwajów czy trolejbusów, bierze pod uwagę również możliwość przemieszczania się rowerem miejskim, hulajnogą elektryczną czy samochodem wypożyczanym na minuty. Wszystko ma na celu zoptymalizowanie formy podróży oraz zapewnienie użytkownikowi aplikacji komfortowego i szybkiego pokonania trasy.

Vooom ma stworzyć specjalny planer tras dla całej GZM, obejmującej Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice i Bytom. Aplikacja powinna pomóc w sprawnym przemieszczaniu się pomiędzy tymi miastami. W przyszłości firma chce wprowadzić także sprzedaż pakietów mobilnościowych, które będą konsolidowały płatności za używane środki transportu. 

Zintegrowany system już niedługo w Katowicach

Polska firma Vooom kończy w tym momencie analogiczną aplikację dla Gdyni. Członek zarządu, Łukasz Anwajler, mówi, że wraz z całym zespołem oraz przedstawicielami władz Trójmiasta nie mogą doczekać się rezultatów wspólnej pracy. Vooom ma przygotować całą aplikację dla GZM całkowicie za darmo. Jeżeli planer się przyjmie, firma będzie czerpała zyski z reklam oraz prowizji od sprzedaży biletów komunikacji miejskiej czy wypożyczania hulajnóg elektrycznych.

Mieszkańcy również powinni dostrzec wiele zalet tej aplikacji. Będą mieli dostęp do kompleksowego planera podróży pomiędzy miastami w jednym miejscu. Zaledwie za pomocą kilku kliknięć będzie można łatwo zaplanować całą trasę w optymalny i szybki sposób. Celem firmy Vooom jest maksymalna integracja usług oraz stworzenie abonamentów na mobilność. To będzie z pewnością kolejny krok w stronę promocji korzystania ze zrównoważonego transportu i usług komunikacji miejskiej.