roboty drogowe

Roboty drogowe w województwie dolnośląskim – aktualizacja

Roboty drogowe w województwie dolnośląskim

Dzisiaj, 8.04.2021, możemy spodziewać się utrudnień na drogach w województwie dolnośląskim. Jest to związane z pracami remontowymi, z których część potrwa jeszcze kilka miesięcy. Jeżeli zależy nam na tym, aby uniknąć korków, to powinniśmy zapoznać się z informacjami na temat robót drogowych w okolicy. Dzięki temu będziemy wiedzieli, które miejsca omijać, aby spokojnie dojechać do celu. Gdzie w województwie dolnośląskim są roboty drogowe? Czy we Wrocławiu dzisiaj są korki?

Jeśli mamy w planach jechanie przez odcinek Bardo-Braszowice, to musimy przygotować się na to pewne utrudnienia. Otóż mają w tym miejscu potrwać roboty drogowe między godziną 7 a 14. Dodatkowo wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Jeśli więc spodziewamy się, że będzie nam się śpieszyło, lepiej wyjedźmy wcześniej lub jedźmy inną drogą.

Roboty drogowe – ograniczenie prędkości

Kolejnym miejscem, gdzie trwają roboty, jest droga 94, Prochowice P+L. Planowo mają one trwać od godziny 6.00 do 15.00. Wiążą się one z cząstkowym remontem nawierzchni bitmunicznej na gorące. Ograniczenie prędkości wynosi jednak jedynie 60 km/h, więc droga nie powinna trwać aż tak długo jak w przypadku odcinka Bardo-Braszowice.

Między godziną 05:30 a 12:00 powinniśmy spodziewać się remontów na drodze 8 na odcinku Boguszyn-Szklary. Prace te mają trwać między 30 marca a 9 kwietnia. Jeśli zdecydujemy się mimo wszystko jechać tym odcinkiem, to bądźmy przygotowani na ograniczenie prędkości, które wynosi 40 km/h. Takie samo ograniczenie wprowadzono na drodze 33 w miejscowości Międzylesie. Dodatkowo obowiązuje tam ruch wahadłowy a prace trwają między godziną 7 a 13. Roboty te mają potrwać do 23.04.2021.

Ile potrwają prace remontowe na Dolnym Śląsku?

W Ścinawie zaś, na drodze 36 trwa remont mostu. Są to jedne z najdłuższych robót drogowych, jakie w tym momencie możemy spotkać w województwie dolnośląskim. Mają potrwać one aż do 31 grudnia, ale nie ma się co dziwić. Remont mostu to poważna sprawa, wiec wymaga ona wielu żmudnych czynności. Prędkość na DK 36 jest więc ograniczona do 40 km/h. Podobnie jak w Międzylesiu obowiązuje nas sterowany sygnalizacją świetlną ruch wahadłowy.

Na tracie Polkowice-Lublin do 31 maja 2021 r. potrwa budowa drogi ekspresowej S-3. Oznacza to konieczność objazdu prawą jezdni, choć przejazd będzie nieco bardziej komfortowy niż w pozostałych przypadkach. Otóż prędkość ograniczono jedynie do 70 km/h. Budowa drogi ekspresowej S-3 będzie miała także miejsce na drodze 3, Węzeł Kaźmierzów, co potrwa do 30 kwietnia 2021 r. Tutaj jednak będziemy musieli poruszać się nieco wolniej, gdyż ustawiono ograniczenie prędkości do 50 km/h

Roboty drogowe – aktualizacje na bieżąco

Możemy na bieżąco śledzić stan dróg i prace dzięki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja ta zajmuje się zbieraniem informacji o wszelkich robotach drogowych, co ułatwia informowanie kierowców o niedogodnościach związanymi z przejazdem przez konkretny odcinek. Dzięki temu kierowcy mogą uniknąć korków, wybierając inną trasę, lub wyjeżdżając z domu odpowiednio wcześnie.