46-latka potrącona przez tramwaj na Biskupinie

W środę 6 września, zanim zegar wybił ósmą godzinę rano, doszło do niefortunnego wypadku w którym uczestniczyła 46-letnia kobieta i tramwaj linii 72. Miejsce zdarzenia to skrzyżowanie ulic Olszewskiego i Spółdzielczej, położone na terenie Biskupina. Kobieta, po zdarzeniu została przewieziona do szpitala na dalsze badania. Komunikacja tramwajowa na tym odcinku została już przywrócona.

Kolejne informacje dotyczące tego nieszczęśliwego wypadku pojawiły się później. Wynika z nich, że incydent miał miejsce w porannych godzinach na skrzyżowaniu ul. Olszewskiego i Spółdzielczej, zlokalizowanym na Biskupinie. Jak podaje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, wszystko wskazuje na to, że poszkodowana kobieta wszedł bezpośrednio na drogę przed nadjeżdżający tramwaj.

Aleksander Hutyra, przedstawiciel biura prasowego MPK Wrocław, w rozmowie udzielił dodatkowych informacji na temat tego dramatycznego zdarzenia. – Pani została przetransportowana do placówki medycznej – powiedział. – Chciałbym jednak zdementować plotki – nie znalazła się pod pojazdem, lecz obok niego – kontynuował Hutyra.

Jak udało nam się dowiedzieć od przedstawiciela policji, nieszczęsna kobieta przeprawiała się przez miejsce, które nie były oficjalnie oznaczone jako przejście dla pieszych. Warto jednak zauważyć, że mogło ono być tak oznaczone w przeszłości. Na ten moment nie jesteśmy w stanie podać więcej informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanej.