Wzrost liczby pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

Ruch pasażerski na wrocławskim porcie lotniczym zarejestrował znaczny wzrost od początku czerwca do końca sierpnia bieżącego roku, przy czym liczba obsłużonych podróżnych przekroczyła 1,33 miliona. To oznacza wzrost o ponad 300 tysięcy w porównaniu do tego samego okresu w roku 2022. Tylko w sierpniu korzystanie z usług portu zgłosiło 454 tysiące pasażerów.

W trakcie sezonu letniego – między czerwcem a sierpniem – Lotnisko we Wrocławiu zanotowało rekordową frekwencję pasażerów, obsługując 1,33 miliona osób. To efekt miesięcznych wzrostów o 16-18 procent w porównaniu do dotychczasowo najlepszego roku 2019.

„Nasza strategia koncentruje się na zrównoważonym rozwoju różnych rodzajów ruchu. Efektywność tej strategii potwierdzają ostatnie miesiące, które były rekordowe w naszej historii. W sierpniu obsłużyliśmy 454 tysiące pasażerów, co stanowi wzrost o 23 procent w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Naszym celem na rok 2023 jest obsłużenie około 3,9 miliona podróżnych, co oznaczałoby wzrost o ponad 30 procent w porównaniu do poprzednich dwunastu miesięcy. Planujemy osiągnąć kolejne rekordy dzięki inwestycjom w rozbudowę infrastruktury. Budowa dodatkowej płyty postojowej, równoległej drogi kołowania oraz drogi szybkiego zjazdu gwarantuje dynamiczny rozwój ruchu na naszym lotnisku” – podkreśla Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.