ZOO Wrocław

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to jeden z najciekawszych tego typu obiektów w naszym kraju i jedyny posiadający idealnie odtworzone środowisko naturalne wielu tropikalnych zwierząt, mieszczące się w pawilonie zwanym Afrykanarium. Będąc w mieście, koniecznie trzeba odwiedzić ZOO Wrocław. Zwierzęta, które tu zobaczymy, są niezwykle zdumiewające. To tutaj urodziła się niedawno mały nosorożec Kiran, która jest wielką nadzieją dla swojego gatunku. Zoo Wrocław prowadzi szeroko pojęta działalność na rzecz edukacji i ratowania wymierających gatunków. Poprzez rozrywkę, możemy poznać niezwykłe zwierzęta, których środowisko naturalne zostało znacząco zniszczone przez działalność człowieka. 

ZOO Wrocław zwierzęta

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu został otwarty już w latach sześćdziesiątych, dziewiętnastego wieku. Co zresztą widać wchodząc do ogrodu. Wewnątrz możemy podziwiać zabytkowe, zdobne zabudowania, charakterystyczne dla tego okresu. Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Dziennie odwiedza go prawie trzydzieści tysięcy osób. 

Wśród zbiorów ogrodu zoologicznego znajdziemy sporo zabytkowej zabudowy w tym wybieg dla pawianów, czy basztę niedźwiedzia. Ze względu na historię oraz działalność warto odwiedzić Zoo Wrocław. Zwierzęta są tutaj zdecydowanie najważniejsze. Już na początku działalności w Zoo urodził się tapir malajski, niedawno urodziła się samiczka nosorożca indyjskiego, jednego z najbardziej zagrożonych gatunków nosorożców. Obecnie w Zoo możemy również podziwiać fokarium, Pawilon Terai, w którym znajdziemy rozmaite gatunki naczelnych oraz wspomniane nosorożce, Pawilon Madagaskar z roślinnością i zwierzętami z tego regionu, oraz wiele innych dostosowanych do potrzeb zwierząt, sztucznie stworzonych mikroklimatów. 

ZOO Wrocław mapa

33 hektary ziemi stanowi Zoo Wrocław. Mapa  z pewnością się przyda. Nie należy jednak się obawiać, przy wejściu do Zoo można bezpłatnie pobrać papierową wersję mapy, w środku również znajdują się oznaczone trasy edukacyjne, a także istnieje możliwość pobrania mobilnej wersji mapy Zoo. Warto wybrać trasy edukacyjne, ponieważ poza zobaczeniem zwierząt, poznamy także istotne fakty o nich, a także o środowisku, w którym żyją. Dodatkowo w ZOO istnieje możliwość oglądania pokazowych karmień zwierząt połączonych z treningiem medycznym. W aplikacji mobilnej dokładnie poznamy godzinę poszczególnych karmień oraz wydarzeń. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz IOS.

ZOO Wrocław godziny otwarcia 

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu jest przystosowany do wizyt rodzin z dziećmi. Na jego terenie znajdziemy liczne toalety, kramiki z zabawkami oraz restaurację. Podopieczni na pewno nie będą rozczarowani, odwiedzając Zoo Wrocław. Godziny Otwarcia również pozwalają na dogodne zaplanowanie wycieczki. Warto jednak przyjechać nieco wcześniej, gdyż w sezonie musimy liczyć się z długimi kolejkami, aby tego uniknąć, warto zakupić bilet przez internet. Obecnie ZOO jest otwarte od poniedziałku do niedzieli. Od Poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-15:00 w pozostałe dni bilety zakupimy do godziny 16:00, natomiast zwiedzać można do godziny 17:00 w piątek, sobotę i niedzielę.

ZOO Wrocław cennik

Dzieci do lat trzech mogą wejść za darmo, jednak konieczne jest odebranie biletu kontrolnego, w dniu przybycia do ZOO w kasie, podobna sytuacja ma miejsce w przypadku seniorów powyżej siedemdziesiątego piątego roku życia. Bilet normalny dla osoby dorosłej zakupimy w cenie 55 zł, ulgowy natomiast przysługujący uczniom do 21 roku życia, dzieciom powyżej 3 roku życia oraz emerytom i rencistom to koszt 45 zł. Istnieje też bilet studencki do 26 roku życia w cenie 45 zł. Bilet rodzinny jest w cenie 170 zł. Istnieją jednak specjalne ceny obowiązujące w Zoo Wrocław. Cennik dla osób wybierających bilet Na Ratunek płacą parę złotych więcej, ale tym samym finansują działalność ZOO na rzecz zwierząt i przyczyniają się tym samym do ratowania wymierających gatunków.