Zmiany w komunikacji miejskiej związane z remontem zwrotnicy na Rondzie Reagana

Począwszy od dnia 13 stycznia, soboty, na peronie 1 Ronda Reagana przeprowadzane są prace związane z wymianą zwrotnicy. Ze względu na te prace, które realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK), cztery linie tramwajowe musiały poddać się modyfikacji, a dziesięć linii autobusowych zostało przeniesionych do nowych lokalizacji przystanków. Przewidywany czas trwania remontu to około trzy tygodnie.

Tramwaje obsługujące linie numer 2 i 10, które kursują z Biskupina w kierunku pętli „Krzyki” albo „Leśnica”, zostały skierowane na objazd przez most Grunwaldzki. W efekcie nie zatrzymują się na przystankach ulokowanych przy ulicy Wyszyńskiego w pobliżu Katedry oraz na ulicy Szczytnickiej. Na Rondzie Reagana pasażerowie mogą wejść i wyjść z pojazdów tylko na peronie numer 3.

Bardziej znaczące zmiany dotykają tras linii tramwajowych numer 12 i 13. Tramwaje poruszające się ze Stadionu Olimpijskiego w stronę Kozanowa lub Nowego Dworu zostały przeznaczone na objazd od mostu Szczytnickiego przez ulice: Sienkiewicza, Wyszyńskiego aż do mostu Pokoju, a następnie do placu Społecznego. W wyniku tych zmian, nie mogą dojechać na plac Grunwaldzki ani do mostu Grunwaldzkiego. Jednakże, jeśli chodzi o przeciwny kierunek jazdy, tramwaje poruszają się według swoich standardowych tras.